ХОЛОДНИЙ ТЕРМОЯД. РЕАНІМАЦІЯ

Поділитися
Ажіотаж навколо ідеї «холодного ядерного синтезу» виник 1989 року. Відповідно до твердження америк...

Ажіотаж навколо ідеї «холодного ядерного синтезу» виник 1989 року. Відповідно до твердження американських фізиків Стенлі Понса та Мартіна Флешмана, їм удалося в невеличкій посудині з важкою водою і двома палладієвськими електродами синтезувати ізотопи тритію та гелію й домогтися виділення енергії. Найголовнішим у їхньому експерименті було те, що реакція відбулася при кімнатній температурі. Проте в тисячах чи навіть мільйонах аналогічних експериментів, поставлених по всьому світі, описаний результат отримати більше не вдалося. Тому ідею холодного термояду піддали науковій анафемі, і продовжували нею займатися лише нечисленні фанатики, а інформація на цю тему звичайно сусідила з повідомленнями про НЛО і паранормальні явища.

Проте з осені минулого року ситуація змінилася. Американське міністерство енергетики вирішило розглянути питання поновлення фінансування роботи невеличкої групи ентузіастів, якій вдалося домогтися певних успіхів як в галузі експерименту, так і в розробці теорії. Підставою для поновлення фінансування послужили кілька ватт виділеної в деяких експериментах енергії та висока репутація вчених, які працюють над цим проектом. Серед них — Пітер Хагельштайн, професор Массачусетського технологічного інституту, Майкл МакКубр із SRI International і Девід Нейджел з університету імені Джорджа Вашингтона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі