Про що слід подбати перед тим, як розвивати ОПК – народний депутат Роман Костенко

Поділитися
Слід розбудувати військову хімічну промисловість, що виготовляє порох і вибухівку, яких зараз немає.

Україна має опікуватись власним виробництвом зброї, тому слід визначитись зі кількома стратегічними питаннями. Таку заяву зробив секретар Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, пише Lb.ua. Як відомо, в країні є хімічні заводи, котрі раніше виробляли азотні добрива у великих обсягах, використовуючи як сировину російський газ. Однак наразі потрібні заводи, що спеціалізуються на виготовленні вибухівки та пороху. Нещодавно, наприклад, про плани побудувати завод з виготовлення тротилу заявили у Фінляндії.

«Власне виробництво повинно бути. Але поки що ми не досягаємо тих результатів, які нам необхідні. Є проблеми, не все так гарно, як нам розповідають», –  говорить Роман Костенко.

Для того, щоб оптимізувати власне виробництво зброї, на його думку, слід визначитись, яке саме озброєння потрібно мати та випуск якої зброї варто наростити.

«Якщо ми говоримо про дрони, то тут є приріст. Були б кошти. У нас є багато приватних фірм, які готові виготовляти й передавати дрони. Утім треба бути досить обережними з якістю. Тому що ці намагання швидко все підряд допускати до експлуатації або ставити на озброєння чи тиск на Міноборони, що воно щось робить неправильно, призводить до негативних наслідків. Як результат — у війська постачають неякісні речі, що, на жаль, призводить і до летальних випадків», –  зазначає народний депутат.

Він нагадує про баланс між швидкістю, якістю й постановкою на озброєння. Міноборони має боятися не виявлення фактів корупції, а перевіряти усе озброєння, надаючи перевагу якіснішій продукції, навіть якщо вона дорожча, бо йдеться про ефективність застосування зброї і життя наших воїнів.

«Часто мені телефонують з військ і кажуть, що нам прийшли такі-то дрони. Але вони не злітають. Чи злітають, проте з ними немає зв'язку. Виявляється, вони нещодавно допущені до експлуатації. Зараз у нас цілий зоопарк різних дронів. Ми на них витрачаємо кошти, а вони не завжди якісні. Тут потрібна пильність», –  говорить Роман Костенко.

Коли йдеться про оборонно-промисловий комплекс, потрібно починати з основного.

«Маємо розбудовувати військову хімічну промисловість — це порох і вибухівка. У нас немає ні одного, ні другого», – наголошує секретар Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Раніше ми писали про те, що ЄС готується посилити санкції проти Білорусі й закрити лазівки, що дозволяють Москві імпортувати елітні автомобілі та інші західні товари, поставки яких до РФ заборонені. 

Нагадаємо, загибель в авіатрощі президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ Хусейна Аміра Абдуллахіана посилила невизначеність у традиційно нестабільному Близькосхідному регіоні. Але українцям, які одинадцятий рік поспіль протистоять російській агресії, важливо розуміти, чи призведе трагедія до зміни політики Тегерана стосовно Москви та Києва. Детально про це пише Володимир Кравченко у статті «Чи припинить Іран постачати Росії «шахеди» після загибелі президента?» на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі