Мита на вивіз сировини з України тепер рахуватимуть по-новому: Рада прийняла закон

Поділитися
Мита на вивіз сировини з України тепер рахуватимуть по-новому: Рада прийняла закон © Pixabay
Занизити вартість сировини нижче, аніж на біржі, тепер не вийде.

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №8274 про  встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, який має зупинити практику штучного заниження мита, повідомив  заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Так, законом передбачено, що для тих видів сировини, на які встановлені вивізні мита у відсотках, розмір мита буде визначатись на основі котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах.

Зокрема в обґрунтуванні до закону йшлось про те, що держава втрачає «мільярди гривень вивізного мита» через заниження митної вартості товару.

«Зараз нечесні ділки вказують у митних документах занижену вартість сировини, іноді - в 10 разів. Наприклад, тонна брухту міді коштує біля 10 тис. доларів, а ціну вказують 1 тис. дол., і мито сплачують з однієї тисячі, а не з десяти тисяч. Цим вони крадуть кошти у бюджету ( = у армії), а також лишають українські переробні підприємства затребуваної сировини. Тільки на прикладі міді втрати бюджету складають до 2 млрд грн на рік», - пояснив Кисилевський.

Також норма закону має зупинити надмірний вивіз сировини з України, стимулювати розвиток переробної промисловості  та нормалізувати ціни на внутрішньому ринку.

Тепер адвалорні (відсоткові) ставки вивізного мита в Україні будуть встановлені на насіння олійних культур, брухт кольорових металів і шкіряну сировину. Згідно з статистикою Держмитслужби, понад 70% таких товарів вивозяться за заниженими цінами.

Тепер, якщо у документах буде вказана вартість, нижча від котирувань на міжнародних біржах, для розрахунку мита буде братись ціна біржі.

Норма діятиме до кінця 2025 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі