«Необхідно підвищити економічну зацікавленість роботодавців у створенні безпечних умов праці», — заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак. На його думку, виплати постраждалим від виробничих травм із загальнодержавного фонду, а не з коштів підприємств, стимулюють власників останніх до нехтування технікою безпеки.
«Сьогодні Україна — чи не єдина країна в світі, яка звільнила власників від фінансової відповідальності за стан безпеки і травматизму на підприємстві, — констатував чиновник. — Від часу створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків, після аварій усі виплати бере на себе не роботодавець, а фонд».
Тому Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду пропонує змінити закон «Про соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві».
«Внески у фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві залежатимуть не тільки від фонду заробітної плати, як зараз, а й від стану виробничої безпеки: що вищий рівень травматизму на підприємстві, то більше воно сплачує коштів фонду», — описав голова Держгірпромнагляду характер запропонованих змін.
Окрім того, Сергій Сторчак пропонує істотно збільшити суми штрафів за порушення техніки безпеки. «Запропоновані нами зміни та доповнення до Адміністративного кодексу передбачають суттєво, майже в сім разів, збільшити розмір штрафів до порушників законодавства», — повідомив він.
Детальніше читайте в інтерв’ю Антоніни Романець з Сергієм Сторчаком у свіжому номері «ДТ».