Випробувальний термін при прийнятті на роботу: скільки часу може тривати

Поділитися
Випробувальний термін при прийнятті на роботу: скільки часу може тривати © freepik.com
Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюють на законодавчому рівні. Бувають ситуації, коли при працевлаштуванні роботодавець встановлює випробувальний термін. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, скільки може він тривати.

У Держпраці пояснили, що згідно зі статтею 26 Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору угодою сторін може бути обумовлене випробування, щоб перевірити відповідність працівника роботі, яка йому доручається.

«Умова про випробування має бути зафіксована в заяві працівника, в трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі), в наказі чи розпорядженні про прийняття на роботу», – йдеться у повідомленні.

Якщо така умова не прописана у документах, то це дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування.

«В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю», – наголосили фахівці.

У Держпраці підкреслили, що відповідно до ст. 27 Кодексу, термін випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати:

  • трьох місяців;
  • шести місяців (в окремих випадках, за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації).

Фахівці підкреслили, що під час дії воєнного стану дозволяється встановлювати умову про випробування для будь-якої категорії працівників.

Нагадаємо, які пільги на роботі передбачені для донорів крові в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі