Важливо знати: як захиститися від сонячних опіків

Поділитися
Важливо знати: як захиститися від сонячних опіків © freepik/freepik
Рекомендації дали у МОЗ.

В літку у спеконту погоду зростає сонячна активність. Навіть якщо проводити літо у місті, необхідно пам'ятати про захист шкіри від сонячних променів. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як захищатися від сонця та що робити при сонячних опіках.

Як запобігти опікам на сонці

Щоб уберегтися від сонячних опіків, потрібно:

  • Використовувати сонцезахисний крем. Крем треба купувати з широким спектром захисту (UVA та UVB) з SPF не менше 30 (навіть, якщо ви знаходитеся в місті). Наносити крем потрібно щонайменше за 15-30 хвилин до виходу на вулицю й оновлюйте кожні дві години.
  • Уникати перебування на сонці у пікові години. Сонце найактивніше між 10:00 та 16:00. Важливо перебувати в тіні або в приміщенні у цей проміжок часу.
  • Подбати про правильний одяг. Для цього слід обирати одяг з натуральних тканин світлих кольорів та завжди мати головний убір. Для захисту очей необхідно обирати сонцезахисні окуляри.
  • Намагатися більше перебувати у тіні. Під час перебування на вулиці слід шукати тінь під деревами, парасолями або іншими укриттями.
  • Регулярно оглядати шкіру. Важливо звертати увагу на будь-які зміни: якщо помітили будь-які нові плями на шкірі або зміну родимок — треба звернутися до лікаря для проведення діагностики.
  • Дотримуватися цих правил навіть у похмурі дні. Якщо сонце ховається за хмарами, ультрафіолетове випромінювання все одно проникає через них і може завдавати шкоди шкірі.

Як діяти при сонячних опіках

Якщо уникнути опіку не вдалося, тоді необхідно:

  • Сховайтися в тінь або приміщення, щоб запобігти подальшому впливу сонця.
  • Періодично приймати прохолодний душ або ванну – це допоможе охолодити шкіру. Уникати використання мила, адже воно може сприяти ще більшій сухості шкіри.
  • Прикладати до уражених ділянок прохолодні вологі рушники на 10-15 хвилин кілька разів на день.
  • Не використовувати жирні креми, лосьйони, а також засоби на основі спирту. Можна зволожувати шкіру кремами, які містять алое вера, щоб заспокоїти шкіру.
  • Пити більше води. Сонячний опік притягує рідину до поверхні шкіри і відводить її від решти тіла. Вживання додаткової води після сонячного опіку допомагає запобігти зневодненню.
  • Якщо на шкірі зʼявилися пухирі, дати їм загоїтися. Їх не можна здирати. Якщо пухир лопнув, треба обробити його антисептиком і накласти стерильну повʼязку.
  • Уникати тісного одягу, який може тертися об уражену шкіру.

У МОЗ підкреслили, що якщо зʼявилися пухирі на обличчі, руках чи статевих органах, або якщо вони покривають велику частину тіла, якщо місце опіку сильно набрякло, є головний біль, нудота, запаморочення або ознаки інфекції (гній, сильний біль, почервоніння навколо пухирів), треба негайно звернутися до лікаря.

Раніше у МОЗ розповіли, що потрібно робити, якщо вкусив кліщ.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі