Важливо знати: як вберегти зір дитини

Поділитися
Важливо знати: як вберегти зір дитини © freepik/freepik
Рекомендації дали у ЦГЗ.

Тривале перебування перед екраном комп’ютера чи смартфона може погіршити наявні проблеми з здоров’ям або призвести до нових. Особливу увагу необхідно приділяти зору дитини. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, що мають робити батьки, що дитина мала здоровий зір.

Як діяти, щоб запобігти проблемам з зором у дітей

У ЦГЗ пояснили, що минуло вже півтора місяця навчального року і діти встигли трохи втомитися. Також навантаження на зір збільшується під час скорочення світлового дня та використання штучного освітлення. Взимку є висока ймовірність багатогодинних відключень електроенергії, а отже обмеженого освітлення приміщень. Усе це збільшує навантаження на органи зору і може призвести до більшої втомлюваності очей і навіть тимчасового погіршення зору.

Для того, щоб уберегти зір дитини, необхідно:

  • Проходити обстеження – це дає змогу вчасно виявити у дітей міопію (короткозорість), косоокість, рефракційні порушення та інші проблеми, доки око перебуває в процесі розвитку, і запобігти ускладненням цих порушень.
  • Менше проводити часу перед екраном – навчання за ноутбуком, використання планшетів, телефонів викликає напруження очей. У ЦГЗ додали, що як наслідок, очі більше напружуються, швидше втомлюються, а рогова оболонка та склера не зволожуються. Це призводить до зниження концентрації й різкості зору. Слід обмежувати час для дітей перед електронними девайсами, коли в них нема потреби.
  • Більше гуляти на вулиці – перебуваючи на свіжому повітрі, необхідно розглядати предмети на віддаленні. Це дозволяє очам відновлюватися після перенапруження і втоми.
  • Правильне харчування – необхідно забезпечити дитині тарілку здорового харчування. Зокрема, слід вживати темно-зелені листові (шпинат, рукола та броколі); помаранчеві (морква, гарбуз, абрикоси, хурма); синьо-фіолетові (чорниця, смородина, чорний виноград). Також слід додавати в раціон дитини рибу (лосось, скумбрія, тунець), яка містить поліненасичені жирні кислоти омега-3.
  • Організувати робоче місце дитини вдома – меблі мають відповідати зросту школяра, адже це впливає на формування постави та комфорт під час навчання. Столи та стільці мають відповідати параметрам тіла дитини: правильна поза — це коли ноги зігнуті під прямим кутом, спина рівна, а передпліччя вільно лежать на столі.
  • Подбати про якісне освітлення – вдень слід використовувати природне світло, а ввечері – настільну лампу, розташовану відповідно до того, якою рукою дитина пише.
  • Під час роботи за комп'ютером слід забезпечити правильне розташування монітора та клавіатури для зменшення навантаження на м'язи. Верхній край монітора має бути на рівні очей або трохи нижче, на відстані витягнутої руки або 45–75 см. Клавіатура й мишка мають бути розташовані так, щоб лікоть був зігнутий під кутом 90–120°. Кладіть руки так, щоб передпліччя не впиралися в гострі краї робочої поверхні.
  • Крім того, важливо очистити простір навколо робочого місця від речей, які можуть відволікати, і зберігати навчальні матеріали в порядку.
  • Носити захисні окуляри – якщо дитина займається спортом або іншими видами діяльності, важливо, щоб що вона носила захисні окуляри, щоб уникнути травм очей.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, як зробити свій раціон більш корисним.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі