Важливо знати: як підготувати генератор до зими

Поділитися
Важливо знати: як підготувати генератор до зими © Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції)
При відключенні світла генератор є альтернативним джерелом живлення.

Через повномасштабну агресію РФ в Україні зима 2024 року може виявитися важчою, ніж минула. Небезпека нових ракетних ударів ворога по житловим будинкам та об'єктам критичної інфраструктури нікуди не зникла. Українці змушені вже зараз робити запас продуктів, готувати павербанки та генератори. Портал generator.ua дав низку рекомендацій, які підготувати генератор до зими.

Що робити, щоб підготувати генератор до зими

Щоб взимку робота генератора відбувалася стабільно, слід підготувати його до перепадів температур та вологості. Для цього необхідно забезпечити правильні умови зберігання для генератора.

Виробники дизельних генераторних установок (ДГУ) рекомендують користувачам дотримуватися технічного регламенту обслуговування. Зокрема, своєчасно проводити заміну технічних рідин та олив, а також, терміни контрольних оглядів вузлів установки.

Також необхідно закупити зимовий дизель, якщо планується використання генератора у холодну пору року.

«Застосування зимового дизеля в умовах низьких температур дозволить паливній системі працювати в щадному режимі і продовжить ресурс ДГУ в цілому», – йдеться у повідомленні.

Також треба мати моторне мастило відповідної в'язкості, яку рекомендує виробник ДГУ. Щоб генератор працював у низьких температурах, слід застосовувати олію зі зниженою в'язкістю, з того діапазону, що позначив виробник, наприклад – 10w30, тоді як в теплу пору року, ця ж електростанція може експлуатуватися з оливою 10w40.

Важливо слідкувати за інтервалами заміни олії, які мають бути вказані у регламенті технічного обслуговування генератора.

Можна застосовувати систему електропідігріву моторного мастила. Це забезпечить найбільш сприятливий режим експлуатації промислового дизельного двигуна. Це недороге і поширене рішення, що застосовується для генераторних установок, експлуатованих в розширеному діапазоні зовнішніх температур.

«При зниженні температури переконайтеся, що підігрівач блоку двигуна підключений і працює. Якщо пристрій підігріву блоку двигуна несправний, неправильно налаштований або не підключений, запуск двигуна може бути утруднений або взагалі неможливий», – йдеться у повідомленні.

При підготовці дизельної електростанції (ДЕС) до зими необхідно перевірити систему охолодження двигуна. Більшість сучасних ДГУ обладнані контролерами системи управління, яка виводить на дисплей показання температури охолоджуючої рідини (ОР).

«Перевірте ці показання на запущеній установці, що вийшла на робочий режим, вони повинні відповідати даним, зазначеним виробником в керівництві по експлуатації ДЕС», – пояснили фахівці.

Експлуатація дизельної електростанції з несправною системою охолодження може призвести до швидкого зносу важливих агрегатів, підвищеної витрати палива, а також до виходу обладнання з ладу.

Перед зимою треба візуального оглянути ДЕС, щоб у ній не було протікань. А також необхідно перевірити систему газовихлопу на предмет засмічень.

Раніше ми писали, як правильно обрати генератор для будинку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі