Українці змушені готуватися до зими, яка може стати не простою, через бойові дії та військову агресію РФ. Люди намагаються забезпечити своєму житлу максимальну автономність та убезпечитися від перебоїв подачі електроенергії. Для цього можна скористатися генератором, пише видання "Фокус".
Як обрати дизельний генератор
Така покупка є найбільш актуальною для мешканців приватних будинків. Країні в опалювальний період загрожують віялові відключення електроенергії, тому єдиним джерелом живлення може стати генератор.
Купити генератор можна офлайн у великих спеціалізованих магазинах або онлайн у розділі "Інструменти та обладнання", "Дачне електроживлення" тощо.
Обираючи генератор, спочатку слід визначитися з його потужністю. Вона вимірюється в кВт. Від цього показника залежить скільки пристроїв одночасно можуть працювати від генератора.
Зокрема, до генераторів різної потужності можна підключити такі прилади:
- 1 кВт — шість ламп розжарювання по 100 Вт, ноутбук, три зарядні пристрої для смартфонів, телевізор LCD;
- 2 кВт — 10 ламп розжарювання, двоконтурний газовий котел, персональний комп'ютер з РК-монітором, система відеоспостереження, ноутбук, три зарядні пристрої для смартфонів, телевізор LCD;
- 3 кВт — 10 ламп розжарювання, двоконтурний газовий котел, холодильник, система відеоспостереження, ноутбук, три зарядні пристрої для смартфонів, телевізор LCD;
- 5 кВт — 10 ламп розжарювання, двоконтурний газовий котел, холодильник, насос свердловини, система відеоспостереження, персональний комп'ютер з РК-монітором, два зарядні пристрої для смартфонів, телевізор LCD;
- 10 кВт — 10 ламп розжарювання, холодильник, насос свердловини, бойлер, пральна машина, мультиварка, система відеоспостереження, персональний комп'ютер з РК-монітором, два зарядні пристрої для смартфонів, телевізор LCD.
Чим більша потужність генератора, тим більше пристроїв він «потягне».
Скільки коштує дизельний генератор
Ціна дизельного генератора є прямо пропорційною його потужності – чим потужніший пристрій, тим вище ціна:
- 1-3 кВт коштують 25-60 тисяч грн;
- 3-5 кВт – від 60 тисяч грн і вище (є оптимальним для будинку);
- 5-10 кВт – від 60 до 250 тисяч грн;
- 15-20 кВт – від 200 до 800 тисяч грн.
Чи є альтернатива дизельним генератором
В економсегмент альтернативою можуть стати бензинові генератори, що мають невелику потужність.
Ціни на них стартують від 10 тисяч гривень. Однак, для довготривалої роботи та високих навантажень вони не придатні.
В Україні Уряд і місцеві органи самоврядування говорять про майбутні труднощі опалювального сезону. Як пережити зиму читайте у матеріалі "Тепло не буде: варіанти переходу на індивідуальне опалення для українців".