Цьогорічний опалювальний сезон обіцяє бути найскладнішим за всю новітню історію України, тому фахівці радять українцям, а особливо жителям багатоквартирних будинків, самостійно проконтролювати ключові моменти підготовки до опалювального сезону. Про те, як правильно підготуватися до зими самому пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Зима близько»: на державу надійся, а сам не зівай» аналітик «Центру розвитку міст» Юрій Щедрін.
Одним із перших пунктів експерти радять зв'язатися зі своєю обслуговуючою організацією та дізнатися поточний статус підготовки будинку до опалювального сезону: в якому стані теплові та електричні мережі, хто контролює їхній стан і проводить поточні ремонти. Зокрема варто знати, де в будинку розміщені дренажі, і хто у разі чого може злити систему опалення.
Друге — підтримуйте зв’язок із сусідами.
«Визначте квартири, в яких нині ніхто не живе, та встановіть, чи є до них доступ на випадок аварійної ситуації. Оберіть відповідальних, хто зможе контактувати з власниками за необхідності», - йдеться в матеріалі.
Третій та не менш важливий пункт — перевірка електромережі в квартирі та будинку загалом. Адже в разі використання великої кількості електробігрівачів може статись замикання, яке спричинить до відключення світла та пожежі.
Четверте — з'ясуйте, чи встановлено у вашому будинку індивідуальний тепловий пункт, погодний регулятор або інше схоже обладнання. Його наявність дозволить налаштувати роботу системи максимально ефективно.
Також за можливості, як п’ятий пункт, мешканцям багатоквартирних будинків радять утеплити труби в підвалі, на горищі та технічному поверсі.
«Важливо зазначити, що товщина утеплювача має відповідати діаметрові труби, це допоможе зменшити втрати теплоносія через зношеність труб», - зазначають фахівці.
Шостий пункт, яким особливо не треба нехтувати, — утеплення місць загального користування в будинку, а також дверей та вікон в під'їзді, аби максимально зменшити надходження холодного повітря до будинку.
Майбутній опалювальний сезон років стане для України найважчим за час незалежності, проте особливо важко буде тимчасово окупованим територіям, важають в уряді.