Важливе питання: чому людям похилого віку слід вакцинуватися

Поділитися
Важливе питання: чому людям похилого віку слід вакцинуватися © freepik/freepik
Роз'яснення дали у ЦГЗ.

Навіть під час війни, яку розпочала РФ, українці можуть зробити безкоштовні щеплення проти вакцинокерованих інфекцій. Люди похилого віку мають підвищену вразливість перед інфекційними хворобами. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, чому важливо вакцинуватися проти грипу та COVID-19 особам похилого віку.

Хто вважається особами похилого віку

У ЦГЗ пояснили, що за класифікацією ВООЗ до категорії людей похилого віку належать особи віком старше 60 років.

«В Україні громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року. Тобто люди віком від 58 років шести місяців», – йдеться у повідомлені.

Чому слід вакцинуватись у похилому віці

Фахівці зазначили, що старіння організму характеризується зниженням його здатності підтримувати стабільний внутрішній стан (гомеостаз).

Причиною цього є поступове зниження імунної відповіді, пов’язане зі старінням (так зване «імуностаріння»), яке часто посилюється наявністю супутніх захворювань.

«Інфекції у людей похилого віку часто мають нетипові клінічні симптоми,  які затримують діагностику і ускладнюють лікування. Інфекційні захворювання є однією з найпоширеніших причин смерті осіб похилого віку — понад 33% — особливо за наявності супутніх захворювань», – йдеться у повідомленні.

Які щеплення треба мати особам похилого віку

У ЦГЗ наголосили, що люди похилого віку повинні мати такі щеплення:

  • Проти дифтерії та правця – особи старшої вікової категорії мають проходити ревакцинацію проти дифтерії та правця раз на 10 років з моменту останнього щеплення проти цих хвороб (або негайно після отримання травми, внаслідок якої є ризик захворіти на правець, якщо з моменту останнього щеплення минуло п’ять років). У випадку, коли в родині літньої людини є немовля, то така особа може ревакцинуватися вакциною АаКДП-М не лише проти дифтерії та правця, а й проти кашлюку — для зменшення ризику інфікування та передачі захворювання дитині, для якої кашлюк може бути смертельно небезпечним. Ці вакцини є безкоштовними та входять до Національного календаря профілактичних щеплень.
  • Проти COVID-19 – у невакцинованих людей похилого віку є вищий ризик важкого перебігу коронавірусної інфекції, що може призвести госпіталізації. Щеплення від COVID-19 можна отримати безоплатно, звернувшись до пункту щеплень, або до свого сімейного лікаря.
  • Проти грипу – у людей похилого віку, яку не вакцинувалися, грип може перебігати у важкій формі та призвести до таких ускладнень як пневмонія (запалення легень) або й смерть. Ризик виникнення ускладнень вищий, якщо особа похилого віку має хронічне захворювання: цукровий діабет, бронхіальна астма, серцево-судинні захворювання. Вакцину проти грипу можна купити в аптеці або звернувшись до закладу охорони здоров’я, де надається послуга з вакцинації.

Раніше ми писали, що в Україні змінилися рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі