З перших днів війни, Росія атакує українські міста ракетами та дронами. Не зважаючи на роботу ППО, на жаль, іноді ці атаки руйнують цілі будинку і люди опиняються в небезпечній пастці під завалами.
Спеціалісти ДСНС України розповіли, як поводитися у такій ситуації, пише Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Зокрема, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- Не панікуйте. Інформація про надзвичайну ситуацію оперативно надходить екстреним службам. Рятувальники будуть на місці за лічені хвилини й приступлять до рятувальної операції.
- Намагайтеся якомога частіше кричати, подавати сигнали. Оскільки під час розбору завалів рятувальники роблять перерви, щоб почути людей.
- У жодному разі для сигналізування не використовуйте сірники чи запальнички.
- Якщо вас помітили/почули, пам’ятайте, що рятувальникам потрібен час на розбір завалів. Чітко виконуйте їхні вказівки та не втрачайте самовладання.
У випадках, коли рятувальники ще не почули вас, дійте таким чином:
- Уважно та ретельно оцініть ситуацію навколо вас.
- Спробуйте обережно вивільнити руки та ноги. Проте в жодному разі не намагайтеся розбирати завали довкола себе, адже нестабільна конструкція може повторно обвалитися.
- Якщо частину тіла притиснуло уламком і звільнити її неможливо, розпочніть її масажувати вище затиснутого місця. Цим ви підтримаєте циркуляцію крові й врятуєте кінцівку.
- Розраховуйте свої сили та можливості. Якщо розумієте, що самостійно не виберетесь із-під завалу, то продовжуйте кликати на допомогу і чекайте на рятувальників.
Нагадаємо, як підготувати школярів до повітряної тривоги під час навчання. Усі заклади освіти, які працюють офлайн-режимі, обладнані укриттями, а вчителі мають чіткі інструкції на випадок повітряної тривоги.