Попри війну, в Україні 1 вересня розпочався новий навчальний рік. У деяких регіонах, де дозволяє безпекова ситуація, школи повернулися до очного навчання. Усі заклади освіти, які працюють офлайн-режимі, обладнані укриттями, а вчителі мають чіткі інструкції на випадок повітряної тривоги. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, як підготувати школярів до повітряної тривоги під час навчання.
Повітряна тривога: як підготувати до неї школяра
Для цього потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
- Обов’язково дізнатися все про укриття та правила безпеки у школі. Також треба поговорити з дитиною про те, що вона має робити у школі під час тривоги. Слід пояснити, що вчителі знають, як діяти і подбають про всіх школярів, а дітям треба чітко слухатися їхніх інструкцій.
- Пояснити, що освітній процес триває і під час повітряної тривоги. Важливо розповісти дитині, що у цей час вона не може піти додому, а виходити з укриття небезпечно для життя та здоров’я.
- Якщо дитина самостійно ходить до школи, слід розказати та показати їй укриття на маршруті, яким вона може скористатись. Якщо швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, найкраще скористатися заглибленими приміщеннями та спорудами (наприклад, підземним переходом, магазином у підвалі), а якщо такого немає, то треба сховатися у будь-яких відкритих для громадськості будівлях за правилом «двох стін». Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно вийти з нього та піти до одного з найближчих укриттів.
- Розповісти дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.
- Надати адміністрації школи свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини тощо. Якщо дитина має особливі потреби, і батьки хвилюються про її фізичний чи психічний стан, це слід обговорити з адміністрацією. Важливо розповісти, які медикаменти приймає дитина та те, як вона може реагувати на тривожну ситуацію.
- Подбати, щоб дитина знала контакти батьків, свою групу крові, свої хронічні хвороби. Для учня початкової школи можна зробити нашивку з цими даними на наплічнику або вкласти записки до щоденника, телефона, кишені.
- Приєднатися до розсилки/чату школи чи класу, щоб бути в курсі всіх подій, які відбуваються в навчальному закладу.
Раніше ми писали, чи можуть батьки забрати дитину зі школи під час повітряної тривоги.