В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Для працівників важливо залишатися завжди актуальним у професії, оскільки світ постійно змінюється. Фахівці на платформі «Дія. Безбар’єрність» розповіли, які вміння працівника будуть цінуватися у найближчі десять років.
Критичне мислення
На ринку праці завжди цінується критичне мислення. Особливо актуальним воно стало сьогодні, у часи поширення фейків та постправди.
Для того, щоб розвинути у собі це вміння, потрібно читати багато профільної літератури, проявляти допитливість і вміти правильно простежувати причинно-наслідкові зв’язки.
Гнучкість
Світ не стоїть на місці, у ньому постійно з'являються нові технології, які диктують нові правила гри.
Важливо їх швидко опановувати та адаптувати під свою галузь, щоб отримати конкурентні переваги на ринку праці.
Наприклад, це може бути вивчення нового програмного забезпечення, яке підвищить ефективність.
Креативність
Креативність дозволяє нестандартно мислити, знаходити нові несподівані рішення. Ця якість є однією з найважливіших на ринку праці.
Вміння креативно застосувати стандартні інструменти та навички зробить людиною бажаним працівником будь-якої компанії в майбутньому.
Технологічність
У сучасному світі без технологічності не обійтися офісним працівникам. Роботодавці дедалі частіше очікують, що, окрім своєї прямої сфери відповідальності, співробітник володітиме додатковим ПЗ (Photoshop, Figma, WordPress тощо).
Також технологічність стає ще більш актуальна у часи, коли стрімко розвивається штучний інтелект.
Навички віддаленої роботи
Багато компаній часто беруть на роботу фрилансерів, позаштатних працівників або користуються послугами аустсорс-компаній. Під час пандемії популярність віддаленої роботи у світі зросла.
Найчастіше віддалені працівники надають цифрові послуги, як-от графічний дизайн, програмування, копірайтинг, веброзробка.
Раніше ми писали, як зробити резюме привабливим для роботодавця.