Через удари Росії по енергетичним об’єктам України, цього літа українцям довелося жити в умовах відключень світла. Через це суттєво зріс попит на повербанки та зарядні станції.
Видання NV зібрало поради, які допоможуть обрати між повербанком та зарядною станцією.
Часто українці не знають, що краще купити для дому — дорогий і потужний повербанк від відомого виробника або найпростішу зарядну станцію від невідомого бренду. Вони коштують приблизно однаково, але функціонал у них різний.
Повербанк і зарядна станція мають багато спільного. З якогось погляду, повербанк — це зарядна станція з урізаним функціоналом, а зарядна станція — це великий повербанк із доповненнями.
Але відмінностей більше. Зокрема й таких, які здатні істотно вплинути на вибір.
У повербанків немає розеток, а у зарядних станцій вони є
Це — найперша відмінність, яка впадає в око. Повербанки в масі своїй оснащуються лише набором роз'ємів USB для зарядки зовнішніх пристроїв по кабелю.
Найчастіше, сучасні повербанки мають по парі роз'ємів USB-A (з підтримкою технології Quick Charge для швидкої зарядки смартфонів) і USB-C (з підтримкою технології Power Delivery для зарядки ноутбуків).
Це означає, що хоч би яким потужним і ємним не був повербанк, ви зможете під'єднати до нього лише ті пристрої, які можуть заряджатися через кабель USB.
Зрозуміло, сьогодні таких гаджетів більшість. Тому у вас не виникне проблем із зарядкою смартфонів, планшетів, ноутбуків, навушників тощо . Також у продажу просто величезний асортимент різноманітних дрібних побутових гаджетів, що працюють від USB — ліхтарики, світильники, вентилятори і навіть міні-кондиціонери.
Однак, яким би потужним не був ваш повербанк, він буде непотрібним, якщо вам потрібно під'єднати пристрій, шнур якого на кінці мають звичайну вилку і потребує 220 В. Повербанки не оснащуються інверторами і розетками.
А ось недорогі зарядні станції найчастіше мають інвертор і розетку і можуть живити пристрій, що вимагає 220 В.
Купівля такої станції може докорінно змінити ваш підхід до виживання під час блекауту. Наприклад, вам не потрібно купувати слабенький вентилятор, здатний живитися від USB. Ви можете спокійно користуватися потужним підлоговим вентилятором для порятунку від спеки, адже його просто можна увіткнути в розетку на зарядній станції.
Повербанки легші, їх простіше переносити
Більшість повербанків із цінниками від 5 до 9 тис грн і ємністю 50000−70000 мАг важать від 1 до 1,5 кг.
Це, звісно, не мало, але зарядні станції в цьому ж ціновому діапазоні, найчастіше важать щонайменше 2−2,5 кг, але часом і 3−4 кг.
Простіше кажучи, повербанки краще підходять для мобільного використання, а зарядні станції - для стаціонарного. Повербанк все ж можна носити з собою в рюкзаку, а зарядну станцію краще возити з собою в машині.
Зарядні станції швидше заряджаються
Більшість зарядних станцій, навіть недорогих, мають хоч якусь систему охолодження, а також здатні приймати більш високу потужність зарядки.
Простіше кажучи, за схожої ємності батареї, звичайна зарядна станція заряджатиметься швидше, ніж повербанк.
Це може бути доволі критичним показником, враховуючи, що в періоди масштабних вимкнень електрики проміжки, коли світло є, бувають дуже короткими. Важливо встигнути поповнити «запаси» енергії, перш ніж світло знову вирубають. Тут у більшості зарядних станцій перевага.
У зарядних станцій більша ємність
Незважаючи на те, що багато дорогих повербанків можуть похвалитися значною ємністю батарей, наприклад, 50000−60000 і навіть 70000 мАг, зарядні станції в бюджеті до 10000 грн часто мають набагато більшу ємність. Так за ці гроші легко можна знайти зарядну станцію ємністю понад 100000 мАг.
Головне — враховувати один важливий момент, про який багато хто забуває.
Ємність у мАг не враховує «конвертацію» залежно від потужності струму. Коли працює інвертор, щоб розетка зарядної станції видавала заповітні 220 В, ємність акумулятора відразу можна перераховувати.
Ось чому звичайні гаджети навіть від потужних зарядних станцій краще заряджати через USB, а не використовувати розетку. Так, заряду батареї вистачить на більшу кількість зарядок.
Нагадаємо, скільки доведеться витратити, щоб забезпечити себе світлом взимку. Придбання потужної зарядної станції може вдарити по гаманцю.