Поради батькам: як підтримати дитину у стресовій ситуації

Поділитися
Поради батькам: як підтримати дитину у стресовій ситуації © freepik.com
Через війну страждають і діти, і дорослі.

Через війну, яку розпочала Росія, діти та дорослі живуть в умовах постійного стресу. Коли дитина відчуває стрес, найбільше вона потребує підтримки від своїх батьків. Що робити в таких ситуаціях, розповіли у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської, пише Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Режим дня

Звичайні рутинні речі допоможуть дитині почуватися спокійніше і впевненіше. До прикладу, прокидайтеся щоранку в один і той самий час, влаштовуйте після вечері сімейні розмови, робіть разом уроки тощо.

Нові спільні ритуали

Якщо ж ви переїхали або втратили можливість робити те, що раніше було для вас із дитиною звичним, створіть нові ритуали. Це може бути читання вголос, вечірні обійми, спільні ігри, співи тощо.

Обговорення тривожних подій

Після будь-яких тривожних подій проводьте невеликі сімейні бесіди. Такі розмови слід починати зі слів про те, що загроза минула і зараз ви у безпеці. Важливо говорити, що «і мені, і тобі було страшно, але ми впоралися». Цей метод дає змогу дитині побачити, що її почуття збігаються із почуттями дорослих і вона не сама.

Емоційний зв’язок

Частіше обіймайте дитину, говоріть, що ви її любите, розділяйте з нею емоції. Крім того, можна запропонувати таку вправу-гру: візьміть іграшку, скажіть, що іграшка засмучена, і запропонуйте дитині втішити її. Дивіться на дії дитини – саме таких дій від вас потребує і вона.

Звернення до психолога

Якщо дитина постійно пригнічена чи агресивна, уникає активності, спілкування з однолітками, втратила апетит і нормальний сон, не зволікайте зі зверненням до спеціаліста.

Під час війни з’являється багато шокуючих новин, після яких дуже важко відновитися. Нагадаємо, як відновитися після страшних новин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі