Податок на нерухоме майно: як розраховується для фізосіб

Поділитися
Роз'яснення дали у ДПС.

В Україні власники великої нерухомості повинні платити податок за «зайві» квадратні метри. Це стосується осіб, які є власниками квартир площею понад 60 кв. метрів та приватних будинків площею понад 120 кв. метрів. У Державній податковій службі (ДПС) розповіли, як обчислюється сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб.

Хто має платити податок на нерухоме майно

У ДПС пояснили, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб обчислюється податковим органом за місцем реєстрації власника.

Сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розраховується для фізичних осіб так:

  • Якщо у платника є квартира, то на її площу буде знижено 60 кв. м. Це означає, що тільки площа понад 60 кв. м оподатковуватиметься.
  • Якщо є житловий будинок, то з площі будинку буде знижено 120 кв. м.
  • Якщо є і квартира, і будинок, то загальна площа обох об'єктів зменшується на 180 кв. м (це максимальна знижка).

Так, податок на нерухомість обчислюється лише з тієї частини площі, яка перевищує відповідні ліміти.

Чи впливає кількість об'єктів нерухомості на розмір податку

У ДПС пояснили, що якщо у власності:

  • є один об'єкт житлової нерухомості (одна квартира чи один будинок), то податок обчислюється на основі площі, зменшеної на 60 кв. м для квартири або 120 кв. м для будинку, та застосовується відповідна ставка податку.
  • є кілька об'єктів одного типу (наприклад, кілька квартир або декілька будинків), то обчислення податку здійснюється на основі сумарної площі всіх цих об'єктів, зменшеної відповідно до ліміту площі для кожного типу.
  • є об'єкти різних типів (квартира і будинок), то розрахунок податку відбувається на основі сумарної площі всіх цих об'єктів, зменшеної на загальний ліміт площі для комбінації квартир і будинків.
  • є кілька об'єктів нерухомості, то податок розподіляється між ними пропорційно до площі кожного об'єкта.

«Сума податку на нерухомість буде залежати від кількості і типу ваших об'єктів та їх загальної площі після застосування знижок», – йдеться у повідомленні.

У ДПС додали, що якщо у власності платника податків є квартира більше ніж 300 кв. м або будинок більше ніж 500 кв. м, податок на таку нерухомість збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об'єкт.

«Податкові органи надсилають платникам податків повідомлення про суму податку до 1 липня наступного року. Це повідомлення містить детальний розрахунок податку та реквізити для сплати, а також інформацію про адресу, площу об'єкта і пільги, якщо вони є. Якщо платник податків набуває новий об'єкт нерухомості, податок сплачується з місяця, коли він став власником цього об'єкта», – резюмували у відомстві.

Раніше ми писали, чи потрібно платити транспортний податок, якщо авто викрали.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі