Підготовка до блекауту: як обрати генератор

Поділитися
Підготовка до блекауту: як обрати генератор © Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції)
Цей варіант не підходить для квартири.

Минулої осені та зими українці жили в умовах постійних відключень світла через повномасштабне вторгнення РФ. Цієї зими Росія може знову наносити ракетні удари по критичній інфраструктурі, тож варто підготуватися до блекауту завчасно.

Українці, які мешкають в приватних будинках, можуть придбати генератори. Видання Факти ICTV підготувало поради, які допоможуть правильно вибирати генератор.

Потужність генератора: як визначити і як вибрати

Перше, на що слід звернути увагу при купівлі генератора – його потужність. Для цього потрібно використати наступні розрахунки.

Складіть показники кожного споживача, який буде підключатися до мережі. Не всі електричні прилади працюють одночасно, тому визначте, яке обладнання не буде запускатися разом з іншим, і не зважайте на нього.

Далі додайте показник пускового струму. Це потужність, яка знадобиться для запуску приладів. Для кожного споживача струму таке значення буде різне.

Також слід пам’ятати про запас потужності. Не треба використовувати генератор на повну. Це може призвести до швидкого виснаження ресурсу техніки. До отриманого значення додайте 20-30% запасу.

Для звичайної побутової техніки може вистачити 3 кВт. Такий генератор дозволяє використовувати освітлення та деякі прилади першої необхідності. Наприклад, такі як холодильник.

Краще уникати одночасного вмикання праски, фена та пральної машини. Такий генератор буде коштувати від 14 тис. грн (бензиновий генератор, в якому номінальна потужність 2, 5 кВт, а максимальна –  2,8 кВт).

Для приватного будинку, в якому є колодязь, варто використовувати генератор потужністю 5 кВт. Це теж дозволить без проблем користуватися комп’ютером і телевізором, не турбуючись про роботу інших електроприладів.

Фази у генераторі

Трифазні генератори потужністю до 10 кВт варто придбати тоді, коли є трифазні споживачі. Наприклад, компрессор, різні насоси тощо.

При цьому потрібно використовувати однофазний електрогенератор. Це дозволить повніше використовувати його потужність і суттєво зекономити на його вартості. Якщо справа стосується генератора потужністю понад 12 кВт, то їхня потужність достатня для побутових навантажень.

Кількість фаз і потужність генератора – це ті параметри, які точно мають відповідати вимогам житла. А от вид палива, від якого він працюватиме, можна вибирати на свій розсуд.

Види генераторів

Найбільш відомі та доволі популярні в побутовому використанні бензинові генератори.

Переваги бензинових генераторів:

  • невеликий рівень шуму;
  • невисока вартість;
  • за низьких температур запустити бензиновий генератор легше, аніж дизельний.

Недоліки бензинового генератора:

  • нездатність працювати довгий час без перерви;
  • через високу вартість бензину кожен кіловат виходить відносно дорого.

Хорошою альтернативо є дизельні генератори. Існують мобільні, з повітряним охолодженням, і стаціонарні, які потребують рідинного охолодження.

Переваги дизельного генератора:

  • двигун добре переносить великі навантаження;
  • може працювати довгий час без перерви;
  • економічно менш затратні.

Недоліки дизельного генератора:

  • високий рівень шуму;
  • громіздкість;
  • висока ціна.

Як правильно вибрати генератор

Якщо є невелика кількість побутових пристроїв, вистачить бензинового (3-кіловатного генератора). Для будинку, в якому багато пристроїв і побутової техніки, краще вибрати бензинову або двопаливну модель до 5 кВт.

Для невеликого магазину або будівельного майданчику підійде бензиновий або дизельний агрегат потужністю до 7-8 кВт. На великому будівництві або виробництві знадобиться дизельний генератор потужністю 10 кВт та вище.

Нагадаємо, як підготуватися до зими без світла та тепла та утеплити житло перед холодами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі