Ожеледиця на дорогах: як убезпечити себе

Поділитися
Ожеледиця на дорогах: як убезпечити себе © Київ Автомобільний
Для цього потрібно дотримуватися певних рекомендацій.

В Україні, за прогнозами синоптиків, очікується погіршення погодних умов та ожеледиця на дорогах. В цей час багато людей можуть травмуватися, посковзнувшись на льоду.

Видання «УНІАН» розповіло, як безпечно пересуватися вулицями у таку погоду, щоб уникнути травм.

Як убезпечити себе під час ожеледиці

При ожеледиці найкращим рішенням є залишитися вдома, але якщо такої можливості немає, то слід дотримуватися таких правил:

  • Під час ходьби ноги слід тримати трохи зігнутими, при чому коліна не треба сильно напружувати. На підошву взуття треба наступати повністю, а не перекочувати стопу з п'ят на носки. Можна трохи тиснути на лід задньою частиною стопи при кожному кроці, щоб триматися краще на поверхні. Краще надавати перевагу зручному взуттю та уникати взуття на підборах.
  • Не можна високо підіймати ноги та йти швидко. Кроки мають бути дрібними. По льоду можна навіть потихеньку ковзати там, де є можливість.
  • Не можна тримати руки в кишенях під час ходьби. Це порушує баланс тіла. При цьому руки повинні бути вільні, без сумок, пакетів та іншого.
  • При ходьбі можна голову та тулуб нахилити трохи вперед, щоб перемістити тяжкість тіла з п'ят.
  • Під час ожеледиці не можна говорити по телефону на вулиці та йти у навушниках. Це розсіює концентрацію уваги.
  • Ні в якому разі на слизькій дорозі не можна падати на долоні витягнутих рук, лікті і коліна, сідниці. Такі падіння небезпечні, оскільки можуть спричинити складними переломами і важкими травмами.

Якщо відчуваєте, що падіння на льоду не уникнути, то необхідно швидко присісти, щоб впасти з меншої висоти. Під час падіння треба правильно згрупуватися: підігнути коліна, притиснути руки до боків, а підборіддя – якомога ближче до грудей. Найкраще спробувати впасти на бік. При такому падінні треба міцно притиснути руки до тіла, стиснутися в клубочок, притягнувши ноги до тулуба, при цьому напружуючи м'язи.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як уникнути переохолодження взимку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі