Основи безпеки: що робити, якщо з картки обманом зняли кошти

Поділитися
У такій ситуації треба діяти швидко.

Навіть під час війни кількість шахраїв не зменшується і вони намагаються заволодіти чужими грошима. Юристка Старокостянтинівського бюро правової  допомоги Олена Шмагалова розповіла, як діяти, якщо з карти зникли гроші.

В першу чергу вона нагадала, що в жодному разі не можна називати невідомим особам, які зазвичай представляються працівниками банків, свої анкетні дані, адресу місця проживання, номер банківської карти, термін її дії, CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS- повідомленні.

Якщо ж трапилося так, що кошти з рахунку зникли, треба скласти письмову вимогу до банку про надання інформації щодо події (місце та спосіб списання, адресата перерахування коштів, способу авторизації тощо). Водночас слід звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами.

А загальний алгоритм дій після виявлення несанкціонованого списання грошових коштів з рахунку такий:

  • Заблокувати банківську карту, з якої здійснено несанкціоноване списання грошових коштів.
  • Звернутися до служби підтримки банківської установи телефоном чи онлайн, щоб повідомити про ситуацію, що склалася. Розмову з представником банку бажано записати. Крім того, звернутися  з письмовою вимогою до банку про надання інформації щодо події.
  • Звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами.
  • Звернутися із заявою про визнання особи потерпілою в межах кримінального провадження.

Відповідно до статті 1073 Цивільного кодексу України в разі безпідставного списання банком з рахунку клієнта грошових коштів банк повинен негайно після виявлення порушення зарахувати відповідну суму на рахунок клієнта.

Пунктом 37.2 статті 37 Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» встановлено відповідальність банківських установ у таких ситуаціях. Тож у разі ініціації неналежного переказу з рахунка неналежного платника, з вини ініціатора переказу, що не є платником, емітент зобов’язаний переказати на рахунок неналежного платника відповідну суму грошей завдяки власним коштам.

Завдяки цій нормі потерпіла особа може вимагати повернення грошей коштом банківської установи, а не лише шляхом стягнення з особи, яка цими коштами заволоділа.

Банкіри, поліцейські, оператори мобільного зв'язку та онлайн-торговці вкотре нагадують громадянам про те, як розпізнати шахраїв і не потрапити до хитро влаштованих пасток. Саме цьому було присвячено круглий стіл у рамках уже традиційної кампанії «ШахрайГудбай». Про це читайте у матеріалі Віктора Конева «Обережно, шахраї! Нові схеми і як від них захиститися» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі