Попри війну, українці мають своєчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, треба платити за споживання газу. Щоб показники у платіжці за газ були правильними, необхідно щомісяця передавати показники газового лічильника. Видання «Газправда» розповіло, коли і куди треба передавати показники лічильника газу.
Коли треба передавати показники газового лічильника
Щоб у платіжках за газ враховували актуальні обсяги споживання й вам не формували неіснуючих боргів, потрібно вчасно передавати показання лічильника. Робити це необхідно щомісяця з 1 до 5 числа.
Дані про обсяги споживання газу надсилають оператору газорозподільних мереж (міськ- чи облгазу). Але зараз через процес консолідації низки облгазів Нафтогазом жителі кількох регіонів мають передавати показання безпосередньо через сервіси Газопостачальної компанії «Нафтогаз України».
Куди треба передавати показники
Жителі Кропивницького та Кіровоградської області, Харкова та Харківської області, Дніпра, а також Кривого Рогу (разом із Криворізьким районом Дніпропетровської області) і Донецької області щомісяця з 1 по 5 число мають передавати показники газового лічильника за допомогою особистого кабінету або у чатботах Viber чи Telegram.
Крім того, передавати показання газового лічильника через сервіси ГК «Нафтогаз України» можуть і клієнти АТ «Херсонгаз».
Довідкову інформацію також можна отримати за телефонами:
- 066-300-2-888 (Vodafone)
- 098-300-2-888 (Kyivstar)
- 093-300-2-888 (Lifecell).
У компанії «Нафтогаз» зазначили, що будь-які інші сервіси обліку, зокрема й ті, якими жителі цих регіонів користувалися дотепер, працювати не будуть. Коректно передати показання буде можливо лише через сервіси «Нафтогазу».
Побутові споживачі газу в інших регіонах поки що мають користуватися сервісами місцевих облгазів.
Що буде, якщо не передавати показники лічильника газу
Надавати дані приладів обліку вчасно мають бути зацікавлені самі споживачі. Адже інакше вони ризикують отримувати платіжки із зайвими кубометрами.
Якщо споживач не подає актуальні дані лічильників, облгаз формує рахунки на основі Планового місячного об’єму споживання.
З часом плановий та реальний обсяги споживання можуть дуже суттєво відрізнятися, і у споживача виникне неіснуючий борг.
Щоб виправити такий борг, треба надіслати актуальні показання лічильника. А якщо й це не допоможе – замовляти звірку лічильника.
Фахівці зазначили, що передавати показання лічильника необхідно, навіть якщо людина тимчасово не проживає в помешканні й не користувалися газом. Якщо цього не зробити, то споживачу можуть так само нарахувати зайві планові кубометри.
Як передати показання лічильника
Споживачі можуть передати показники як офлайн (під час сплати рахунку в банку чи на пошті або ж особисто відвідавши абонслужбу облгазу), так і онлайн.
За допомогою комп’ютера, планшета чи смартфона показники лічильника можна передати через особистий електронний кабінет газорозподільної компанії (для низки регіонів – через кабінет "Нафтогазу"), через чат-боти у Viber чи Telegram, мобільний додаток чи СМС-повідомлення.
Крім того, можна зателефонувати на гарячу лінію чи надіслати електронного листа.
Необхідно лише знати номер свого особового рахунку (облгазу, а не постачальника). Він складається з 10 цифр, їх можна знайти в платіжці за розподіл газу. Далі лишається ввести актуальні показання лічильника.
Раніше ми писали, хто може не оплачувати комунальні послуги під час війни.