Без наслідків: хто може не оплачувати комунальні послуги під час війни

Поділитися
Така можливість є не в усіх.

В період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабміну від 05.03.2022 № 206.

Це означає, що якщо особа не буде сплачувати житлово-комунальні послуги під час воєнного стану, то їй не зможуть відключити світло, газ чи воду. Крім того, штрафи та пеню теж не мають права накласти. Проте обовʼязок закрити борг не скасовує, тому після закінчення війни заборгованість доведеться сплатити.

Однак у деяких випадках «комуналку» можна не платили, пишуть Факти ICTV.

У разі, якщо житло споживача зруйноване внаслідок ведення бойових дій та, відповідно, комунальні послуги не надаються (чи не надавалися), сплачувати не потрібно.

Проте юрист Ростислав Кравець зазначає, що борги, які були у споживача до війни, доведеться сплатити.

«Якщо людина жила в квартирі, наприклад, три роки й не сплачувала комунальні платежі, але під час війни її квартиру зруйнували, то ніхто не звільнить її від сплати цього боргу» – зазначив він.

Експертка з ЖКГ, тарифоутворення, субсидіювання, містобудування Кристина Ненно теж зазначає, що лише у випадку, якщо житло і майно повністю знищені, платити за комунальні послуги не потрібно.

У випадках, коли пошкодження житла відбулось нещодавно, але платіжки все одно приходять, вона радить звернутися до компаній-постачальників з вимогою перерахувати платіжки.

Комунальні послуги припиняють нараховуватися з моменту знищення житла або пошкодження газопроводу, водопроводу, що забезпечували ваш будинок. А от заборгованість, яка була у вас до повномасштабної війни, доведеться сплатити.

Споживач, який втратив житло, повинен повідомити про це своїм комунальним підприємствам-постачальникам та в правоохоронні органи.

Чи потрібно платити комуналку, якщо в оселі ніхто не живе

Споживач має право не сплачувати комунальні послуги, якщо він ними не користується за період своєї відсутності в оселі понад 30 календарних днів. Свою відсутність потрібно документально підтвердити.

Для цього в комунальні підприємства треба подати відповідну заяву та документ, що підтверджує відсутність людини у своєму житлі:

  • довідка з тимчасового місця проживання;
  • довідка про лікування;
  • довідка  про проходження військової служби;
  • довідка  про взяття на облік ВПО.

Такі заяви можна подати організаціям, що займаються:

  • водопостачанням та водовідведенням;
  • постачанням гарячої води;
  • вивезенням побутових відходів.

Якщо людина має лічильники, можна просто подавати нульові показники. Проте це не стосується централізованого опалення та квартплати (послуги з управління багатоповерховим будинком). Їх все одно доведеться сплачувати, навіть якщо людина не проживає вдома.

Нагадаємо, що деяких українців можуть позбавити субсидії на оплату комунальних послуг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі