Не тільки воду: п’ять напоїв, які можна дати дитині в школу

Поділитися
Це гарна альтернатива сокам та газованим напоям.

У вересні в українських школах розпочнеться новий навчальний рік. В період навчання батьки часто дають дітям з собою воду в школу. Видання NV розповіло, якими напоями можна замінити її.

Вода з натуральними смаками

Оскільки звичайна вода може здаватися нудною, цілком можливо, дитині не сподобається вона. Щоб зробити воду цікавішою, не додаючи зайвого цукру та калорій, спробуйте настояти воду на свіжих фруктах і травах з ночі. Є безліч комбінацій з якими можна гратися та обирати улюблену. Наприклад:

  • ананас і м’ята;
  • огірок і кавун;
  • чорниця і малина;
  • полуниця і лимон;
  • апельсин і лайм.

Приготування можна зробити також розвагою. Залучіть дитину до процесу, дозволивши їй обрати улюблені смакові поєднання. Або надайте відповідальність за свій майбутній напій дитині повністю. Наповнюйте багаторазову пляшку водою та кладіть улюблені компоненти.

Смузі

Магазини пропонують безліч варіантів вже готових смузі, які містять багато доданого цукру та інших штучних складників. Домашній варіант — найкращий свідомий вибір для дитини в школі. Смузі можуть бути особливо корисними для батьків, які мають справу з перебірливими їдцями. Багато овочів, наприклад, капуста, шпинат і навіть цвітна капуста, можуть бути змішані в солодкий на смак смузі, який сподобається дитині.

Ось деякі комбінації смузі для дітей:

  • капуста та ананас;
  • шпинат і чорниця;
  • персик і цвітна капуста;
  • полуниця та буряк.

Можна зробити цілий поживний коктейль, змішавши з молоком та іншими корисними додатками, такими як насіння конопель, какао-порошок, несолодкий кокос, авокадо або мелене насіння льону. Пропонуйте такі смузі як перекус або разом з невеликим прийомом їжі чи крекерами.

Трав’яний чай

Незважаючи на те, що чай зазвичай не вважається дитячим напоєм, деякі трав’яні чаї є безпечними та корисними для дітей. Трав’яні чаї, такі як ромашка, м’ята, липа і лемонграс, є чудовою альтернативою підсолодженим напоям, оскільки вони не містять кофеїну і мають приємний смак. Крім того, трав’яні чаї мають поживні властивості і навіть можуть полегшити стан дітей, які хворіють або тривожаться.

Хоча деякі трав’яні чаї вважаються безпечними для дітей, важливо проконсультуватися з педіатром, перш ніж давати дитині будь-які трав’яні чаї.

Йогурт

Популярний вибір, адже цей напій добре насичує, він смачний та корисний. Однак, саме несолодкі питні варіанти — те що потрібно дитині в школі.

Дослідження показало, що діти, які пили йогурт, порівняно з тими хто не вживав, мали вищий рівень кальцію, магнію, фосфору, калію, загального цукру та вуглеводів. Також вони значно менше споживали через це загального жиру та натрію, тобто солених продуктів. Окрім йогурту з молочних продуктів можна розглянути альтернативні види. Несолодкі рослинні види молока, такі як кокосове, конопляне та мигдальне, є універсальними і чудово замінюють класичне молоко. Якщо давати дитині низькокалорійні напої під час їжі, це зменшує ймовірність того, що вона задовольнятиметься лише рідиною. Крім того, багато молочних продуктів на рослинній основі містять різноманітні вітаміни та мінерали.

Кокосова вода

Хоча кокосова вода містить калорії та цукор, вона є більш здоровим вибором, ніж інші напої, такі як солодка газованка та спортивні напої. Кокосова вода містить достатню кількість поживних речовин, включаючи вітамін С, магній і калій — всі вони важливі для дітей. Вона також містить електроліти, такі як калій, магній, кальцій і натрій, які втрачаються з потом під час фізичних навантажень.

Це робить кокосову воду чудовою гідратаційною альтернативою солодким спортивним напоям для активних дітей. Однак важливо уважно читати етикетку при покупці кокосової води, оскільки деякі бренди містять доданий цукор і штучні ароматизатори.

Батьки першокласників часто прагнуть підготувати дітей до початку навчання. Нагадаємо, психолог Оксана Гомель поділилася рекомендаціями, які допоможуть зробити цей перехід легшим для дитини.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі