На випадок блекауту: чи треба мати готівку для розрахунків у магазині

Поділитися
На випадок блекауту: чи треба мати готівку для розрахунків у магазині © Андрій Товстиженко, ZN.UA
Роз'яснення дав експерт.

Через війну, яку розв'язала РФ, минулої зими українці були змушені пристосовуватися до життя в умовах відключення світла. Експерти прогнозують, що ця зима може бути важчою, ніж торішня. Українці починають готуватися до зими – роблять запас продуктів та купують альтернативні джерела живлення.

Минулого року під час відключень світла зникала і стільникова мережа. Через це розрахуватися банківською карткою було важко. Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин розповів «24 каналу», чи потрібно українцям запастися готівкою та яку суму потрібно мати.

Він зазначив, що Україна сьогодні, мабуть, єдина з європейських країн, котра готова до перебоїв енергопостачання та віялових відключень.

Шевчишин пояснив, що усі можливі моделі чи покрокові інструкції як діяти у таких ситуаціях давно сформовані.

«Втім вони сформовані не тільки на декілька годин, а й на більш довгостроковий період. Банки, НБУ та решта фінансових установ вже підготовлені до цього», – сказав він.

Експерт додав, що після минулорічних блекаутів багато торговельних мереж закупили генератори, сформували досить стабільний зв'язок з банками за допомогою старлінків та інших засобів зв'язку.

За його словами, чимало великих ритейлерів мають змогу проводити платежі. Банки, а відповідно клірингові центри, що розробляють платежі також матимуть все необхідне для того, щоб забезпечити потреби населення.

Шевчишин наголосив, що проблеми можуть виникнути при тривалих відключеннях світла, а також тоді, коли людині треба швидко розрахуватися у невеликих магазинах біля дому.

Аналітик додав, що у такому разі запас готівки населення повинно мати для того, щоб розрахуватися за покупки чи інші послуги.

«В економічній практиці завжди говорять, що необхідно мати у форс-мажорній ситуації тримісячний запас не просто готівки, а найбільш ліквідні гроші саме для вас. Тобто кошти на карті, які можна дуже швидко зняти», – зауважив експерт.

Аналітик порадив мати запас готівки на тиждень, але її сума може відрізнятися, в залежності від потреб та витрат родини.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі