Зима буде важкою, але не складніше минулої: думка експерта

Поділитися
Підготовка до осені та зими вже розпочата.

Через ракетні обстріли та атаки дронів, минулої зими українці жили в умовах постійних відключень світла. Зима 2023-2024 також обіцяє бути важкою, бо енергосистема серйозно постраждала, але не складнішою за минулорічну. Про це розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телемарафону, пише «Суспільне».

«Нам точно не треба готуватися до якогось апокаліпсису. Зараз всіх залякують то атомною зброєю, то ще чимось. На те, щоб все відновити, підуть роки й роки. Але на сьогодні проводиться дуже велетенська робота: і наші міжнародні партнери надали певні фінанси, і за рахунок власних коштів підприємств», — пояснив він.

За словами експерта, «Укренерго», «Енергоатом» та всі електростанції працюють над тим, щоб підготуватися до осінньо-зимового періоду. Крім того, на сьогодні на ринку електричної енергії дещо стабілізувалася ситуація.

«І енергетичні компанії після зміни прайс-кепів з 1 липня отримують трохи більше грошей, ніж було до цього. І, в першу чергу, треба подякувати нашим збройним силам і нашим партнерам, які поставили ефективні системи ППО. Тому, я думаю, ці основні фактори і зроблять ситуацію набагато легшою, ніж минулого року щодо проходження осінньо-зимового періоду, хоча вона й буде важкою», — підсумував він.

Говорячи про додаткове обладнання, експерт сказав, що воно завозиться, створюється аварійний запас. Також в Україні значно скоротилося споживання електроенергії, що  дозволяє знизити можливий дефіцит в осінньо-зимовий період.

«Безумовно, все ми не зможемо відремонтувати, створити необхідний аварійний запас, тому що за цей стислий термін це навряд чи можна зробити. Будуть певні дефіцити в окремі години, зимові дні. До цього треба готуватись. Але блекауту та апокаліпсису я не передбачаю. Для того, щоб цього не сталося, енергетики роблять все можливе і неможливе», — наголосив директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі