Цього року Росія може знову здійснювати ракетні удари, щоб залишити українців без світла та тепла. Під час тривалих відключень світла виникає проблема з доступом до інтернету.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в своєму Telegram-каналі розповів, як залишатися на зв’язку навіть під час блекауту.
«Разом з інтернет-провайдерами готуємося до можливих блекаутів та робимо все, щоб українці мали стійкий до відключень інтернет. Закуповуємо акумулятори, системи резервного живлення, переходимо на енергоощадні інтернет-мережі», - повідомив він.
Як мати стабільний інтернет під час відключень світла
- Уточніть у вашого інтернет-провайдера, чи перейшов він на енергоощадні мережі, на який термін він зможе забезпечити вас інтернетом. PON — це найсучасніша технологія, яка дає змогу бути онлайн без електрики до 72 годин. Зараз послугами таких провайдерів користуються 2,7 млн українців.
- Придбайте повербанк для Wi-Fi-роутера та USB/DC- кабель, щоб заживити роутер від повербанку.
- Якщо відповідь провайдера вас не задовольнить — знайдіть найближчого до вас, який надає послуги PON, і подайте заявку на підключення.
- Щоб прискорити процес, можна скооперуватися із сусідами.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКЕК) перевіряє стан готовності мереж операторів до безперебійного надання послуг належної якості громадянам України у разі можливої відсутності стаціонарного електроживлення чи тривалих блекаутів. До трьохденних блекаутів готові не всі оператори.