Зима без світла: як правильно вибрати ліхтарик

Поділитися
Зима без світла: як правильно вибрати ліхтарик © Василь Артюшенко, ZN.UA
Зараз існує безліч варіантів.

Минулої зими Росія постійно наносили ракетні удари, щоб залишити українців без світла. Цього року ситуація може повторитися, бо війна триває. Щоб не сидіти в темряві, краще вже зараз придбати альтернативні джерела світла. Видання «РБК-Україна» пише, на що слід звернути увагу при виборі ліхтарика.

Ручний ліхтарик

Такі ліхтарики стануть у нагоді як у домашньому користуванні, так і поза домом, оскільки є компактними і їх зручно брати з собою. При цьому, як правило, вони не найпотужніші, але з основним завданням справляються.

Якщо важлива функціональність, слід вибирати ліхтарики зі змінною головною частиною для розсіювання світла або спрямованого потужного променя. Бажано віддавати переваги металевим ліхтарям або з міцного пластику, а прогумований або рифлений блок з кнопками управління допоможуть міцніше тримати їх у руці.

Налобний ліхтарик

Такі ліхтарики зручні тим, що вони кріпляться на голові, таким чином звільняючи руки, і завжди освітлюють саме ту область, куди дивиться людина. До недоліків відносять невелику потужність, яка обумовлена розмірами та малою вагою до 100 грамів.

Ліхтар-лампа

Оптимальний варіант, якщо треба освітлити кімнату. Як правило, використовується як звичайна лампа. При виборі слід брати до уваги потужність і автономність. Також більшість моделей має сонячні батареї.

На що слід звернути увагу при виборі ліхтарика

Важливим моментом є джерело світла у ліхтарях. Зазвичай це світлодіоди чи різного виду лампи. Останні перетворюють мало енергії на тепло, служать недовго, погано переносять механічні дії та швидко висаджують акумулятори.

Куди автономнішими поводяться ліхтарі на світлодіодах. Для них характерне холодне світло, можуть мати відразу кілька діодів різної потужності:

  • від 10 до 40 люмен - ліхтарики-брелоки та інші компактні моделі;
  • від 40 до 100 люмен - налобні та ручні ліхтарики;
  • від 100 до 250 люмен - тактичні ліхтарики;
  • понад 250 люмен - надпотужні моделі.

Моделі на акумуляторях підійдуть тим, хто планує часто використовувати ліхтарик і має постійний доступ до розетки. Слід пам'ятати, якщо такі ліхтарі довго не використовувати, то батарея буде швидше деградувати.

Моделі на батарейках більше відповідають умовам, якщо невідомо, коли з'явиться можливість зарядитися від розетки. Батарейки типу АА та ААА можна купити практично в будь-якому магазині.

Крім того, акумуляторні ліхтарики можуть заряджатися:

  • через USB-порт (від павербанку чи будь-якого іншого гаджета);
  • від енергії сонця;
  • від автомобільного прикурювача напругою 12 В.

Через ракетні атаки ворога може бути відсутнє опалення, газопостачання та електрика. Тому краще вже зараз зробити запаси необхідних продуктів, ліків та речей. Нагадаємо, що треба придбати до зими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі