Банк списав всі гроші з картки: чому це могло статися

Поділитися
Банк списав всі гроші з картки: чому це могло статися © freepik/freepik
Роз'яснення дав помічник адвоката.

Бувають ситуації, коли застосовується автоматичне списання з рахунків у банку. У більшості випадків таке списання відбувається через наявність заборгованості перед банком, виконавчі провадження або рішення суду. Помічник адвоката компанії Prikhodko&Partners Ілля Колесник розповів, що треба робити, якщо це сталося.

Чому банку може списати всю зарплату з картки

Колесник зазначив, що варто зрозуміти, чому рахунок опинився під ризиком повного списання. Основні причини включають:

  • Борги за кредитом. Згідно з умовами кредитних договорів, банк має право автоматично списувати кошти з рахунків клієнта для погашення заборгованості. Це відбувається без попереднього повідомлення.
  • Виконавче провадження. Якщо є судове рішення про стягнення боргу, державна або приватна виконавча служба може накласти арешт на рахунки та списати кошти на користь стягувача.
  • Заборгованість за картковим рахунком. Овердрафт виникає, коли витрати перевищують доступний баланс на картці. Банк списує кошти для відновлення балансу.
  • Арешт рахунку. Арешт може бути накладений на підставі запиту суду, податкової служби, виконавчої служби або кредитора. У такому випадку всі кошти на рахунку блокуються або списуються в межах заборгованості.
  • Неправомірні дії. У рідкісних випадках банк може припуститися помилки або діяти неправомірно при виконанні платіжних операцій.

Як діяти, якщо банку знімає всю зарплату

Експерт зауважив, що якщо банк списав всю заробітну плату, діяти треба швидко і поетапно:

  • Переглянути детальну виписку руху коштів щодо ваших рахунків. Слід з’ясувати, на якій підставі було проведено списання. Можливо, це погашення кредитного боргу, виконання судового рішення або помилка.
  • Звернутися до банку з письмовою заявою з вимогою надати пояснення щодо списання коштів. Вказати, що списання коштів порушує ваше право на мінімальний прожитковий мінімум, згідно з чинним законодавством.
  • Зв’язатись з виконавчою службою та перевірте інформацію про виконавче провадження на сайті Єдиного реєстру боржників. При необхідності звернутись до суду для оскарження виконавчих дій.

Колесник пояснив, що згідно зі статтею 73 закону «Про виконавче провадження» є певна категорія коштів, на яку не може бути звернено стягнення. У разі повного списання коштів, подайте заяву до виконавчої служби або суду про встановлення мінімального залишку на рахунку для забезпечення прожиткового мінімуму.

Раніше ми писали, яку суму готівки можна зняти в банкоматі в Україні та за кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі