За ухвалення резолюції, серед інших країн, проголосували США, Великобританія й Франція. Росія та Китай, як і очікували, при голосуванні утрималися, таку ж позицію зайняли ще три країни - непостійні члени Ради безпеки ООН.
Документ передбачає заборону на польоти лівійської авіації, вимагає від прихильників і противників Муаммара Каддафі негайно припинити вогонь, а також дозволяє світовій спільноті прийняти всі необхідні заходи для недопущення насильства щодо мирного населення Лівії. Зі списку «необхідних заходів» при цьому виключено пряме військове вторгнення.
У резолюції також міститься заборона на зліт і посадку будь-яких лівійських літаків та перетинання ними кордонів держав - членів ООН. Крім того, запропоновано заморозити всі закордонні рахунки лівійської національної нафтової корпорації Libyan National Oil Corp., пов'язаної з Каддафі, а також Центробанку країни.
За кілька годин до голосування в Тріполі заявили, що будь-яке військове втручання у справи Лівії спричинить до загрози для цивільних і військових кораблів та літаків, чий шлях лежить через Середземномор'я.
«Будь-який цивільний або військовий транспортний засіб стане ціллю для наших контрударів», - заявив 17 березня представник міністерства оборони Лівії.
Крім того, трохи пізніше виступив сам Каддафі, який пообіцяв до ранку придушити повстання в місті Бенгазі - головному оплоті його супротивників. При цьому він запевнив жителів міста, що пощади до тих, хто виступає проти його влади, не буде.
«Рішення прийняте. Приготуйтеся. Ми прийдемо цієї ночі», - сказав полковник.
До цього він запевнив своїх прихильників, що до ранку 18 березня буде придушений опір у місті Місурата, яке розташоване на заході Лівії й вже місяць чинить опір спробам режиму відновити там свій контроль.
Крім того, 16 березня син диктатора - Сейф аль-Іслам Каддафі - пообіцяв придушити повстання за 48 годин. Однак наступного дня урядові війська не досягли жодних успіхів. Після цього державне телебачення Лівії оголосило, що з неділі лояльні режиму сили в односторонньому порядку припинять вогонь. Як пояснили в Тріполі, це дасть шанс «заколотникам» скласти зброю й здатися. У Бенгазі здаватися відмовилися й оголосили про загальну мобілізацію.
За матеріалами CNN