"Будь-який цивільний або військовий транспортний засіб стане метою для лівійських контрударів", - пояснив він.
Цю заяву було зроблено напередодні засідання Рада Безпеки ООН в Нью-Йорку, де близько 00:00 за Києвом почнеться обговорення проекту резолюції по Лівії.
Раніше міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг заявив, що в проекті резолюції є пункт про заборону будь-яких польотів над Лівією, а також про використання "будь-яких засобів", крім наземного вторгнення, для захисту мирного населення від нападів.
При цьому міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе уточнив, що під "будь-якими засобами" слід розуміти і точкові авіаудари по військах.
Муаммар Каддафі до цього заявляв, що в разі військової інтервенції приєднається до "Аль-Каїді" і розпочне "священну війну" проти Заходу. Раніше лівійського диктатора вже називали відповідальним як мінімум за один теракт - вибух американського авіалайнера над Шотландією в 1988 році.
Колишній міністр юстиції Лівії Мустафа Абдель Джаліл, який перейшов у лютому 2011 року на бік противників полковника, підтвердив справедливість цих звинувачень, заявивши, що Каддафі особисто віддав наказ підірвати літак.
На даний час ситуація в Лівії продовжує залишатися вкрай напруженою: на заході та сході продовжуються бої між прихильниками Каддафі та опозицією.
У п'ятницю правлячий режим оголосив про одностороннє припинення вогню з неділі 20 березня. Уряд запропонував повстанцям скласти зброю і здатися. Реакції на цю пропозицію поки не послідувало.
За матеріалами: Лента.ру