«Третину цих зовсім не гіпотетичних коштів ховається в тіні реального ВВП, третина повинна бути вилучена з доходів злісних фізичних неплатників , решта знаходиться у конвертах із зарплатою «сірих» компаній, що проводять подвійну бухгалтерію, заощаджуючи свої витрати», - заявив Й. Вінський.
«Але тут владі потрібно попрацювати, реально показати, що вона сильна. Безумовно, це важче, ніж підняти пенсійний вік або пенсійний стаж», - сказав він.
«Беремо дані Держкомстату за 2009 рік. ВВП розподілився наступним чином: оплата праці найманих працівників - 51%, податки - 13%, валовий прибуток, змішаний дохід - 36% ... Для порівняння, в 1991 році частка зарплати у ВВП України складала 59%, а частка зарплати у ВВП США сьогодні - близько 75%. Проста арифметика: якщо ми забезпечимо в Україні справедливий розподіл (читай - зростання зарплати) хоча б до пропорції США, то доходи ПФ автоматично зростуть в 1,5 рази. Але зрозуміло, що влада повинна при цьому обмежити олігархів, які мають надприбуток, тому що 36% валового прибутку в структурі ВВП немає в жодній країні Євросоюзу. І тоді дивними і непотрібними стануть вимоги про підвищення планки пенсійного віку, маніпуляції щодо трудового стажу і інші несуттєві камінці спотикання ідеологів безглуздої реформи», - сказав він.
«Тому коли влада скаржиться: у країні немає коштів, треба розуміти - вона ще нічого не зробила для того, щоб вони в ПФ з'явилися», - зазначив Й. Вінський.
«... Ідеологія, на якій грунтується урядовий закон про правове забезпечення реформування пенсійної системи є хибними у своєму головному посилі. Турботі про людей там місця немає. Я бачу тут чисто технократичний підхід до реформи пенсійної системи», - вважає він.