Перші такі проекти, серед яких, зокрема, проект цільових екологічних (зелених) інвестицій «Будівництво очисних споруд з очищенню шахтної води шахти ім. Войкова, м. Свердловськ Луганської області», були погоджені з японською стороною у листопаді 2010 року.
Зокрема, підписані документи визначають список соціально важливих проектів, погоджених сторонами в ході спільних консультацій, загальною кількістю 365. З них нові 125 проектів мають на меті енергозбереження шляхом теплової санації бюджетних закладів (навчальних закладів, медичних установ, музеїв) у шести областях України.
Впровадження цих проектів має значний соціальний та економічний ефект. Очікуванні результати щорічного скорочення викидів парникових газів складають 17450,72 тонн СО2-еквіваленту.
Відкриття першого об’єкту, на якому реалізовано проект зі скорочення викидів парникових газів в рамках контракту з Японією з продажу вуглецевих одиниць (парникових квот), має відбутися наприкінці січня у місті Сімферополь. Проект реалізовано в рамках гнучкого механізму Кіотського протоколу за схемою цільових екологічних (зелених) інвестицій: кошти, отримані від японської сторони за продаж надлишкових квот, спрямовуються на фінансування проектів зі скорочення викидів парникових газів.
Згідно з проектом капітального ремонту Кримської республіканської установи «Клінічний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» генеральний підрядник виконав роботи з утеплення фасаду з обробкою водоемульсійними полівінілацетаними сумішами та заміни дерев’яних віконних коробок на металопластикові.
Реалізовані заходи дозволять досягти скорочення споживання палива в об’ємі 52,98 тонни на рік, що призведе до показників економічної ефективності на рівні 147 тисяч 812 гривень на рік. Проведена термомодернізація дозволить скоротити викиди парникових газів в атмосферу на 52,98 тонни на рік.