Людина, яка вирішила пити чисту воду та дозріла для купівлі фільтра для води, стикається з проблемою вибору оптимальної моделі. Купити той, що сподобається, або той, що рекламують; вітчизняного виробництва чи імпортний; фільтр зі зворотним осмосом або простий фільтр-глечик?
Існує безліч виробників, які пропонують обладнання для очищення води. Краще вибрати ті компанії, у яких виробництво водоочисної продукції та послуг є головною сферою діяльності.
Як зробити вибір?
Щоб визначиться, чим очистити воду, потрібно знати, чого її доведеться очистити і як. Для цього можна замовити хімічний аналіз води. Ціна аналізу коливається від 450 до 750 грн. (все залежить від лабораторії, де він буде здійснюватися). Існує три напрями основних типів аналізу: бактеріологічний, хімічний та експрес-аналіз, але достовірність останнього можна поставити під сумнів.
Потім потрібно розібратися, з якою метою ви збираєтеся встановити фільтр: для очищення води до якості питної або для нескладної механічної очистки від механічних частинок і домішок. Дива-пристрою, який би вирішив відразу обидві ці проблеми, на даному етапі не існує, і доведеться вибирати. Якщо кінцевою метою стало очищення від досить великої частки іржі та опадів - підійде і глечик, а для отримання пристойної питної води доведеться встановлювати фільтр під раковину.
Імпортний чи вітчизняний?
Ще один важливий аспект у виборі фільтра: купити імпортний чи вітчизняний. Звичайно, краще брати той, який якісніше робить свою роботу. Існує думка, що імпортні водоочисники працюють краще, але це лише міф. Багато фільтрів українських виробників ні в чому не поступаються закордонним, а часто навіть дадуть їм фору за своїми характеристиками. Багато споживачів віддали перевагу вітчизняним системам очищення води, тому що вони були розроблені для очищення води саме в рідних умовах. Ця думка має право на життя, хоча й дещо прикрашає дійсність, бо справді якісний фільтр може ефективно очистити воду будь-якого ступеня забруднення. Але переваги вітчизняних приладів стануть набагато зрозумілішими, якщо доведеться зіткнутися з проблемою їх ремонту. На жаль, гумова прокладка має звичай зношуватися і давати текти, кришка може раптом розбитися, а дрібні деталі взагалі загубитися. І дорога хороша річ ризикує стати безнадійно зіпсованою, якщо вчасно не полагодити її. Якщо в експлуатації був зарубіжний фільтр, ремонт може виявитися непомірно дорогим через відсутність потрібних деталей або недозволено довгий, якщо їх ще й доведеться замовляти у фірми-виробника.
На українському ринку чимало продавців водоочисного обладнання, які, крім продажу фільтрів, надають сервісні та гарантійні послуги. Наприклад, компанія з 15-річним досвідом у сфері водопідготовки ТОВ «Перша вода».