Основний інгредієнт будь-якого шампуню – це ПАР. Вони забезпечують піноутворення та очищення. Сульфати належать до групи аніонних поверхнево-активних речовин. У 50-ті їх почали застосовувати для виготовлення гігієнічних косметичних засобів.
Найактивніші та найпоширеніші представники аніонних ПАР – лаурил сульфат натрію та амоніум лаурет сульфат. Вони забезпечують високий рівень піноутворення та економну витрату, допомагають впоратися з лупою, витягують з глибини стрижнів залишки стайлінгових засобів. Чимало виробників включають їх до складу своєї продукції через низьку ціну й здатність створювати пишну піну, яка так подобається споживачам. Про негативну дію аніонних ПАР пишуть часто та багато. Пропонована інформація не завжди об'єктивна, але є й підтверджені дослідженнями проблеми. Це підвищення ламкості та негативний вплив на захисний бар'єр шкіри голови, що спричиняє появу подразнення та відчуття стягнутості.
Делікатне очищення та гарне піноутворення
На початку 2000-х нам запропонували гідну альтернативу – безсульфатний шампунь. Перші пропозиції вирізнялися низьким піноутворенням, високою витратою та насилу очищали дуже брудне, жирне волосся. Але після удосконалення рецептури всі ці недоліки були повністю усунені. У 2010 році оновлений продукт міцно закріпився на косметичному ринку й потіснив на полицях магазинів звичний шампунь з сульфатами.
Користувачі у своїх відгуках одразу ж відзначили делікатну дію та відсутність алергічних реакцій. Виявилося, що навіть бюджетний безсульфатний шампунь відмінно справляється з очищенням і забезпечує необхідний рівень піноутворення. Поверхнево-активні речовини, як і раніше, залишаються основним інгредієнтом, але мають не синтетичне, а натуральне походження. Отримуються вони в результаті перероблення кокосової або пальмової олії, кукурудзяного крохмалю, жирних кислот кокосового горіха.
Максимальна результативність
Шампунь без сульфатів особливо ефективний у таких випадках:
- Підвищена чутливість і схильність до алергічних реакцій. Пропоновані засоби відрізняються м'якою дією. Вони не порушують структуру волосяних стрижнів і гідроліпідну мантію шкіри голови. Але не всі засоби мають натуральний склад. Власникам чутливих, схильних до подразнень покривів слід з обережністю використовувати текстури навіть з мінімальною кількістю силіконових олій.
- Кератинове випрямлення. Безсульфатний шампунь не тільки не вимиває кератин, але й подовжує створюваний ефект до 6 місяців.
- Неслухняне волосся. У складі немає інгредієнтів, які підіймають лусочки волосяних стрижнів. Пасма стануть слухняними, їх буде легше розчісувати й укладати в зачіску.
- Аміачне або безаміачне фарбування, ламінування. Застосовувані в рецептурах м'які очищувальні речовини, на відміну від аніонних ПАР, не роблять поверхню стрижнів шорсткою. Це дає змогу значно довше зберігати колір пігменту та підтримувати його насиченість.
Під час переходу на безсульфатний шампунь шкірі голови й волоссю необхідно 2-3 тижні для адаптації. Якщо ви регулярно використовуєте стайлінгові засоби, то раз на тиждень доведеться застосовувати гігієнічний продукт на основі сульфатів для глибокого очищення волосяних стрижнів.
Рекомендації по підбору
Найкращі безсульфатні шампуні представлені в каталозі мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP. Цей віртуальний торговий майданчик пропонує велику колекцію таких продуктів, тому для швидкого підбору рекомендуємо враховувати кілька аспектів:
- тип волосся;
- стан пасом – тонкі, тьмяні, ламкі, пошкоджені, пофарбовані;
- наявність лупи;
- створення певних візуальних ефектів – полегшення розчісування й укладання, підвищення еластичності та пружності, надання об'єму.
Шукаємо у рецептурі такі інгредієнти:
- екстракт ромашки має протизапальну дію, заспокоює чутливу шкіру голови;
- полікватерніум 7 полегшує розчісування, перешкоджає накопиченню статичного заряду, покращує структуру пасом;
- гліцерин підтримує нормальний водний баланс;
- токоферол нормалізує підшкірний кровообіг і стимулює ріст волосся;
- екстракт календули знімає свербіж, прискорює загоєння дрібних пошкоджень;
- соєвий лецитин регулює роботу сальних залоз, пом'якшує та зволожує шкіру голови;
- арганова олія покращує стан сухих, пошкоджених локонів;
- гліцин і аланін збільшують стійкість пігменту.
Безсульфатні шампуні – це корисні гігієнічні засоби, які делікатно очищають і піклуються про стан пасом, а також подовжують ефект салонних процедур.