Як підвищити зарплати в Україні

Поділитися
Підвищення зарплат повинно стати першим кроком до формування в Україні конкурентної економіки, вважає доктор економічних наук, член-кореспондент НАН України Елла Лібанова...

Підвищення зарплат повинно стати першим кроком до формування в Україні конкурентної економіки, вважає доктор економічних наук, член-кореспондент НАН України Елла Лібанова. Експерт запропонувала кілька шляхів переходу української економіки від дешевої робочої сили до високого рівня оплати праці.

Першим шляхом, на думку Лібанової, могло б стати законодавче підвищення заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму для працездатних. «Тобто, у середньому в 2007 році мінімальна заробітна плата повинна дорівнювати 554 гривням, а не 430, як це передбачено змінами до закону про бюджет; відповідно, підвищення буде становити майже 30%», — відзначає експерт.

Ще кращих результатів можна домогтися не при одноразовому, хоча й досить помітному, підвищенні мінімальної заробітної плати, а при багаторазовому і поступовому, відзначає вона.

Другим можливим етапом може стати підвищення рівня оплати праці в бюджетній сфері. За словами Лібанової, підвищення зарплати в цій сфері «так чи інакше, обумовлює аналогічні зрушення й в інших секторах, тим самим не тільки поліпшуючи матеріальне становище працівників і членів їхніх родин, але й сприяючи росту податкових надходжень у бюджет».

Ще одним перспективним методом, на думку фахівця, є сполучення підвищення заробітної плати зі збільшенням соціального пакета: впровадженням додаткового пенсійного забезпечення, медичного страхування або пільгових кредитів на оплату освіти для дітей або внуків. «З огляду на специфічний склад працівників бюджетної сфери, наприклад, вищий рівень освіти й установку на освіту дітей, такий підхід може дати навіть кращі результати, ніж пряме підвищення заробітної плати, — наголошує експерт. — Важливою його перевагою є майже повна відсутність інфляційних наслідків».

Докладніше читайте в статті Елли Лібанової «Кому вигідна дешева робоча сила?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі