Всесвітній банк рекомендує зміцнювати незалежність НБУ

Поділитися
Україні слід не тільки підтримувати, але й надалі зміцнювати незалежність Національного банку. Пр...

Україні слід не тільки підтримувати, але й надалі зміцнювати незалежність Національного банку. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявили директор Всесвітнього банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгхем і старший економічний радник ВБ Мартін Райзер.

«Якщо судити за провідними і найуспішнішими економіками світу, котрі володіють найстійкішими у світі валютами, то практично скрізь центробанки, а саме: Федеральний Резерв у Сполучених Штатах, Європейський центральний банк — в єврозоні, Банк Англії або Банк Швейцарії, мають величезний імунітет від політичного впливу», — відзначив Пол Бермінгхем.

За його словами, ці країни — чудові приклади того, що й Україні слід не лише підтримувати, а й надалі зміцнювати незалежність Національного банку.

У свою чергу, Мартін Райзер наголосив, що Україні в жодному разі не можна припуститися помилки, намагаючись зменшити незалежність центрального банку. За його словами, таке рішення було б хибним і надзвичайно шкідливим, що дає негативний сигнал інвесторам і всьому ринку.

«Світовий досвід практично беззастережно підтверджує правило, що незалежні центральні банки значно краще виконують функції із забезпечення цінової стабільності, аніж ті монетарні інституції, що зазнають політичного впливу», — пояснив експерт ВБ.

Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного з Мартіном Райзером і Полом Бермінгхемом у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі