Для того, щоб економіка вийшла на шлях інноваційного розвитку, необхідно окреслити коло проблем у технологічній сфері, що не підлягають дискутуванню в процесі боротьби за владу, стверджує доктор економічних наук В’ячеслав Соловйов.
Такий висновок він робить на підставі дослідження інвестиційно-інноваційної моделі Харкова, проведеного Центром ім. Доброва НАНУ за сприяння Міжнародного благодійного фонду Олександра Фельдмана і соціологічного Бюро статистичного аналізу.
На його думку, в політичній боротьбі не можна використовувати аргументи, пов'язані з технологічним розвитком країни. «Інновації, на жаль, не переносять політичних баталій», — говорить вчений, додаючи, що в США подібна практика вважається загрозою національній безпеці.
Ще одна причина, що перешкоджає реалізації в країні інноваційної моделі економічного розвитку, – недовіра населення по відношенню до влади та інвесторів, які користуються її підтримкою. «Без довіри населення немає сенсу навіть підступатися до вирішення регіональних проблем на інноваційній основі», — резюмує доктор наук.
За даними дослідження, найбільше інновацій, наукових розробок і знань залучають банки. На другому місці по залученню вчених для досліджень і консультацій знаходиться сфера промислового виробництва. Крім того, торгівля і сфера послуг, не користуючись консультаціями вчених, активно використовують наукові розробки.
Детальніше читайте у статті доктора економічних наук В’ячеслава Соловйова «Колективний менталітет Харкова» у свіжому номері «ДТ».