У ЛИПНІ ВВП ЗБІЛЬШИВСЯ НА 17,4%. ЩО ДАЛІ?

Поділитися
Реальний валовий внутрішній продукт у липні зріс на 17,4% порівняно з липнем минулого року, досягши 19926 млн...

Реальний валовий внутрішній продукт у липні зріс на 17,4% порівняно з липнем минулого року, досягши 19926 млн. гривень. Про це повідомив Державний комітет статистики.

За сім місяців зростання становило 10,5% порівняно з відповідним періодом минулого року. На радощах уряд у черговий раз переглянув річний прогноз: 2001-го ВВП зросте не на 6,2%, як передбачалося лише зо два місяці тому, а на 7,3%.

Не бракує й коментарів. Так, на думку радника Президента України, глави ради Національного банку Анатолія Гальчинського, структурні зрушення в економіці дають достатньо вагомі підстави прогнозувати зростання валового внутрішнього продукту країни 2001 року на рівні 8—9%, річну інфляцію — менше 10%.

Коментуючи в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» зростання ВВП за підсумками семи місяців на 10,5%, пан Гальчинський звернув увагу на якісно нові аспекти економічної динаміки поточного року. «Якщо 2000 року визначальними в структурі зростання були інфляційні чинники (ВВП зріс на 5,8%, а інфляція — майже на 26%), то тепер роздрібні ціни збільшилися лише на 3,5%». Це зумовлює нову ситуацію і в соціальній сфері: реальна заробітна плата за шість місяців підвищилася на 16,7%.

Тим часом Національний банк протягом решти місяців року чекає прискорення інфляції та вповільнення економічного зростання. Як заявила журналістам директор департаменту монетарної політики НБУ Наталія Гребеник, «такого приросту (валового внутрішнього продукту), як був у липні, вже не буде».

Пані Гребеник сказала, що НБУ чекає зростання інфляції вже у вересні, коли сезонне пожвавлення ділової активності повинне викликати підвищення попиту, й це стане поштовхом для цін. За прогнозом НБУ, за підсумками року зростання споживчих цін становитиме близько 12%.

Представник Нацбанку відзначила, що наявний великий приріст грошової маси створює грунт для інфляції. Як повідомляло агентство «Українські новини», у січні—липні грошова маса, тобто готівка в обігу й кошти на рахунках комерційних банків, збільшилася на 4,92 млрд. грн., або 15,3% — до 37,02 млрд.

«Мене непокоїть, чи не забагато грошей. У майбутньому інфляція може мати й монетарну причину», — сказала Н.Гребеник, додавши, що НБУ не підтримує поліпшення урядом прогнозу приросту ВВП на цей рік — із 6,1 до 7,3%.

«У нас немає зараз тих галузей, які можуть давати такі поштовхи (економіці)», — сказала директор департаменту НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі