Нинішня боротьба за кредити Міжнародного валютного фонду — це принципово помилковий тип політики, вважає голова Державної комісії України з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов.
«Кредити беруться державою, а будуть витрачені в основному на погашення боргів комерційних структур і приватних банків. А політика перекачування комерційного боргу в державний — це політика чужих інтересів», — сказав він в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
Голова Держфінпослуг уточнив, що до останнього часу в України швидко зростав комерційний борг, тоді як державний зовнішній борг залишався порівняно невеликим — близько 14–15 млрд. доларів.
«Отриманням кредиту МВФ ми його (державний зовнішній борг, — ред.) збільшили у понад два рази практично одним махом і зараз активно займаємося пошуком інших джерел отримання позик. А далі процес, якщо його вчасно не зупинити, піде по саморозкручуваній спіралі. Через два-три роки не буде дивним, якщо державний борг України сягне 100 млрд. дол», — відзначив він.
Крім того, за словами Суслова, важливо звернути увагу на ще одну принципову помилку: для країни з погляду її майбутнього значно дешевше обанкротити комерційні структури, в яких є багатомільярдні борги перед Заходом, аніж узяти ці борги на державу.
«Національний банк мав би публічно оголосити про те, яка його позиція у питанні про повернення західним кредиторам 40 млрд. дол. боргів українських банків і ще більшої суми боргів інших комерційних структур, чи припустимо, що чимало банків розраховуються із зовнішніми кредиторами, але не віддають депозитів громадянам?» — наголосив він.
Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного з Віктором Сусловим у свіжому номері «ДТ».