НАСКІЛЬКИ МИ РИНКОВІ?

Поділитися
Перенесення Сполученими Штатами Америки розгляду питання про надання Україні статусу країни з ринковою економікою на невизначений строк має політичне підгрунтя...

Перенесення Сполученими Штатами Америки розгляду питання про надання Україні статусу країни з ринковою економікою на невизначений строк має політичне підгрунтя. Таку думку висловив експерт з економічного і торгового права Українсько-європейського консультативного центру (UEPLAC) Бернард Спінуа (Великобританія) на семінарі «Експортні стратегії та проблеми антидемпінгу для українських виробників».

Б.Спінуа констатував, що існує ряд моментів, через які може бути прийняте негативне рішення з цього питання. Зокрема, тут прийнята практика неповної конвертації національної валюти: «Розрахунки в гривні проводяться лише на території СНД, але не з іншими країнами». Крім цього, уряд залишає за собою контроль валюти, яка надходить за експорт, і вимагає від експортерів продавати 50% валюти на біржі.

Крім цього, держава регулює взаємини між підприємствами і робітниками, у той час як взаємини між ними мають визначатися обопільною умовою.

Б.Спінуа вказав також на факти встановлення урядом цін у деяких секторах економіки України, виплати зарплати не грошима, а товарами, обмежень на пересування громадян через недосконалий інститут реєстрації, що замінив прописку.

«Україна також має обмеження для іноземних інвестицій у такі сфери економіки, як страхування, радіо, телебачення, підприємства з виробництва лікеро-горілчаної продукції, видавнича справа та виробництво зброї. Іноземці можуть володіти землею в Україні лише у певних випадках».

Водночас Б.Спінуа зазначив, що ряду країн, які мають аналогічні обмеження, усе ж надано статус країни з ринковою економікою. Зокрема, Словаччина обмежує іноземні інвестиції в телекомунікаційну галузь і виробництво зброї, а Данія зберігає обмеження на продаж землі іноземцям, «побоюючись, що німці скуповуватимуть їхні дачі».

На завершення виступу експерт вказав на факт надання Росії статусу ринкової країни при схожих з Україною проблемах, після чого ще раз підкреслив, що «рішення про надання Україні такого статусу є політичним питанням».

Експерт із Бельгії Джон Грейстон додав, що вступ України у Світову організацію торгівлі ще не означає автоматичне присвоєння їй статусу країни з ринковою економікою. Проте ж сам факт набуття членства в СОТ «на 90% буде розглядатися як надання статусу країни з ринковою економікою».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі