МВФ застерігає Україну від адміністрування цін

Поділитися
Міжнародний валютний фонд не радить уряду України вдаватися до подібних нинішнім заходів адміністративного контролю за цінами...

Міжнародний валютний фонд не радить уряду України вдаватися до подібних нинішнім заходів адміністративного контролю за цінами. «Зокрема, поновлення квот на експорт зерна і втручання у процес ціноутворення ми вважаємо дуже небезпечними», — наголосив в ексклюзивному інтерв'ю «ДТ» Джеффрі Френкс, який цього місяця закінчує трирічне перебування на посаді голови українського представництва МВФ.

«Ми знаємо, що в Україні досить значна категорія адміністрованих цін, за регулювання яких відповідають органи виконавчої влади», — відзначив він, пояснивши: «Це дає можливість протягом певних періодів часу штучно стримувати інфляцію. Наприклад, зафіксувавши на досить низькому рівні ціни на природний газ для населення».

«Але це лише відстрочка, адже ціновий тиск не усувається і проблема не розв’язується… І що глибшою й тривалішою буде ця диспропорція, то більш болючим буде процес вирівнювання, а ціновий сплеск — різкішим і значнішим», — застеріг експерт.

Він нагадав, що «досвід не лише України, а й інших країн, де пробували адміністративним чином утримувати ціни, свідчить про те, що цей захід може бути ефективним тільки в дуже короткостроковому періоді».

Замість адміністративних заходів МВФ рекомендує використовувати ринкові механізми. «Якщо існує загроза дефіциту хліба, уряд має вжити заходів, щоб розширити пропозицію», — зазначив Френкс, припустивши, що в короткостроковому періоді це можна зробити за рахунок інтервенцій з Держрезерву.

«Та якщо через поганий врожай хліба не буде всередині країни, необхідно імпортувати цю продукцію, — додав він. — І щоб забезпечити цей імпорт, звісно, доведеться платити за світовими цінами».

Якщо ж уряд піклується про найменш захищені верстви населення, то, на думку експерта, прийнятнішою стратегією могло б стати надання цільової адресної допомоги.

Докладніше читайте в інтерв'ю Джеффрі Френкса Юрію Сколотяному в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі