МВФ попереджає про можливу кризу

Поділитися
Регіон Балтії та Південно-Східної Європи, до якого належить і Україна, може стати місцем наступної...

Регіон Балтії та Південно-Східної Європи, до якого належить і Україна, може стати місцем наступної крупномасштабної економічної кризи, попереджає директор європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Майкл Депплер. «Поза сумнівом, кілька країн дійсно демонструють такі ж самі симптоми, що і ряд азійських країн перед регіональною фінансовою кризою, яка сталася десять років тому», — стверджує він.

Тривожним симптомом, за словами економіста, є дефіцит поточних рахунків, який фінансується за рахунок іноземних коштів, а також зростаючий рівень боргу приватного сектора. «До того ж, окремі країни з найгострішими проявами цих симптомів дотримуються режиму фіксованого обмінного курсу», — зазначає Депплер

Ситуація, на його думку, не є цілковито аналогічною тій, котра склалася в Азії десять років тому. Довіра інвесторів до якості управління цими економіками є значно вищою, ніж була тоді. «По-друге, на думку інвесторів, для багатьох європейських економік з ринками, що формуються, підстави для оптимізму дає й фактичне або потенційне членство в Європейському Союзі», — вважає Депплер.

Проте, на думку фахівця, дефіцит поточних рахунків все рівно є завеликим для нормального функціонування економіки. «Хай там як, але рівень цього дефіциту в окремих країнах є неприйнятно високим, у деяких випадках сягаючи однієї п’ятої національного доходу», — констатує він. Це, стверджує Депплер, може свідчити про невиправдану залежність від зовнішнього фінансування та вразливість до несподіваних збоїв у ньому.

На цьому тлі Міжнародний валютний фонд радить таким країнам утримуватися від подальшого стимулювання буму споживання, рушійною силою якого став приватний сектор. Ще одним механізмом стримування росту боргів приватного сектора має стати контроль у банківській сфері. «Рішення про надання кредитів мають базуватися на реалістичних очікуваннях з боку позичальників і кредиторів», — наголошує Депплер

Окрім того, країни регіону, на думку МВФ, повинні нарощувати ефективність своїх економік шляхом реформування. «Країни повинні продовжувати реформування своїх інституцій і намагатися переконати іноземних інвесторів у тому, що їхні сподівання на високу віддачу від інвестицій справдяться», — зауважує Депплер.

Детальніше про загрозу економічної кризи читайте у статті Майкла Депплера «Чи стануть європейські ринки, що формуються, «гарячими точками»?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі