Провідні економісти обговорили шляхи виходу України з кризи в ході круглого столу, орагізованного Міністерством економіки України спільно з Радою конкурентоспроможності України (РКУ) і Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).
Круглий стіл відбувся у вівторок, 28 квітня, і став першим у серії заходів, що плануються за участю українських і міжнародних експертів у сфері економічної політики, мета яких — вироблення плану спільних дій щодо виходу України з кризи.
Учасникам і гостям заходу були роздані для розгляду чотири варіанти антикризових стратегій і концепцій, підготовлені Федерацією роботодавців України (ФРУ), Федерацією профспілок України (ФПУ), Радою старійшин, а також Науково-дослідним економічним інститутом Мінекономіки України спільно з РКУ.
Серед запропонованих учасникам питань обговорювалися також створення нової моделі економіки України на якісно нових принципах, фінансування пріоритетних держпрограм розвитку емісійними грошима, визначення галузей, в які необхідно направити обмежені фінансові ресурси, і т.д.
У дискусії взяли участь заступник міністра економіки України Анатолій Максюта, голова ради Національного банку Петро Порошенко, замголови НБУ Олександр Савченко, голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов, керівник групи радників Нацбанку Валерій Літвицький, радник міністра економіки Сергій Яременко, а також генеральний директор Федерації роботодавців України Володимир Грищенко, гендиректор Українського фонду підтримки підприємництва Сергій Дрига і голова РКУ народний депутат Юрій Полунєєв.
Великий інтерес захід викликав у вчених. Зокрема, в круглому столі взяли участь директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Гєєць, директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, директор Науково-дослідного економічного інституту Мінекономіки України Ігор Манцуров, а також керівник проекту «Цілі розвитку тисячоліття» ПРООН Наталія Ситникова та інші експерти.
Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного «Програмно-цільова недостатність» у свіжому номері «ДТ».