Цього тижня Україну відвідав директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Родріго де Рато. У ході майже двогодинної зустрічі з президентом Віктором Ющенком у п’ятницю обговорювалися питання грошово-кредитної та валютно-курсової політики, а також шляхи та інструменти зниження рівня інфляції в країні й залучення інвестицій.
Крім того, як повідомляє прес-служба глави держави, сторони обговорили питання технічної допомоги Фонду Україні в сфері курсової політики. Обговорювалося питання роботи податкової системи України, оптимізації бюджетної політики держави.
Відбулася також зустріч пана де Рато з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. МВФ порекомендував українському уряду сформувати державний бюджет на 2006 рік із мінімальним дефіцитом і збільшити державні інвестиції в економіку. Крім того, як було заявлено на спільній прес-конференції, Україна потребує розширення бази оподаткування та одночасного зниження розміру податків. Український прем’єр зазначила, що в цих питаннях вони з директором-розпорядником МВФ дійшли спільної думки. І заявила про готовність Кабміну в бюджеті-06 приділити особливу увагу збільшенню інвестування державних фінансів у розвиток економіки.
Серед ризиків, на які влада України має насамперед звернути увагу, розпорядник МВФ назвав зниження інфляції з одночасним збільшенням темпів економічного зростання. А тут справи останнім часом не надто хороші. Цього тижня в Мінекономіці вкотре заговорили про зниження прогнозу темпів зростання ВВП — до 6—6,5%, хоча багато експертів вважають великою удачею, якщо Україні удасться вийти хоча б на п’ятивідсотковий показник.
У п’ятницю став відомий і індекс зростання споживчих цін за липень, що становив 0,3%. Це чимало з урахуванням того, що в минулі роки в Україні літні місяці досить часто були дефляційними. Знаючи дані за липень, можна переконливо стверджувати, що показник інфляції і цього року в нашій країні буде двозначним.