Геєць: В Україні потрібно встановити обмеження на приватизацію землі

Поділитися
Надмірна концентрація землі в приватній власності може призвести до порушення ментальних особливостей українства, вважає академік НАН України, директор Інституту економіки та прогнозування Валерій Геєць.

Надмірна концентрація землі в приватній власності може призвести до порушення ментальних особливостей українства, вважає академік НАН України, директор Інституту економіки та прогнозування Валерій Геєць.

За його словами, сьогодні в Україні склалася ситуація характерна для колоніальних країн, коли деякі компанії володіють 125, 120, 150 тис. га землі на основі оренди. Сумарно, за його підрахунками, ця цифра складає 1,1 млн. га.

Водночас науковець пояснює, що земля в усьому світі має не тільки економічну, а й соціальну функцію: вона пов’язує життя населення і розвиток територій, а латифундії це знищують. Він також додав, що соціологічний моніторинг Інституту соціології НАН України демонструє тенденцію до збільшення кількості противників приватизації землі в Україні.

«Тут уже мова йде про українство як таке, — говорить він. — Якщо подивитися, звідкіля ми з вами, то близько 40% людей, що беруть участь в опитуваннях, народилися і пов’язані з селом. І якщо процеси концентрації йтимуть дуже швидко, це може призвести до неприродного порушення ментальних особливостей українства».

Науковець, наголошує, що держава не повинна забувати про соціальну функцію землі, інакше потрапить в один ряд із колоніально залежними країнами.

«Дехто з учених пише, що коли процес ітиме такими темпами, то населення підніметься, щоб змусити владу провести націоналізацію землі», — каже Валерій Геєць.

На його думку, в Україні потрібно встановити обмеження на площі сільскогосподарських угідь, які можуть бути придбані в приватну власність.

«Якщо в США — це 200 гектарів, а в Європі — 30–50, то ми можемо в майбутньому теж орієнтуватися на цифру між 30–50 і 200», — вважає науковець.

Окрім того, на його переконання, доцільно було б обмежити коло юридичних осіб, які мають право володіти землею і обов’язково створити земельний банк.

Детальніше читайте в інтерв’ю Наталії Яценко з Валерієм Геєцем у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі