Гальчинський: Необхідно боротися з безробіттям і знижувати облікову ставку

Поділитися
За умов глибокої економічної кризи в Україні слід звернути особливу увагу на боротьбу з безробітт...

За умов глибокої економічної кризи в Україні слід звернути особливу увагу на боротьбу з безробіттям та істотне зниження облікової ставки, переконаний головний науковий співробітник Інституту світової економіки професор Анатолій Гальчинський.

«В Україні з огляду на відомі обставини проблема безробіття особливо значуща. Вона може стати катастрофічною. Антикризова політика повинна фокусуватися насамперед на попередженні цієї небезпеки», — заявив експерт.

На думку Гальчинського, дієвим заходом, спрямованим на подолання безробіття, можуть стати соціально значущі інвестиційні проекти, котрі вимагають великої кількості робочої сили.

«Для цього необхідно додати здійснюваному нині рефінансуванню комерційних банків цільової спрямованості», — запропонував він.

Істотним елементом антикризової політики повинно стати також значне зниження облікової ставки, переконаний Анатолій Гальчинський.

«Необхідно істотно знизити облікову ставку, — констатував експерт. — Ми маємо брати до уваги й специфіку нинішньої цінової динаміки — посилювані у світі дефляційні тенденції. Для кризи надвиробництва — це типове явище. Політика «дешевих грошей» має кореспондуватися і з цими тенденціями».

Детальніше читайте у статті Анатолія Гальчинського «Світова грошова криза: витоки, логіка трансформацій» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі