Експерт: Лідерство в реформуванні економіки сьогодні належить Східній Європі і Центральній Азії

Поділитися
Регіон Східної Європи і Центральної Азії входить до числа світових лідерів в реформуванні вже шостий рік поспіль...

Регіон Східної Європи і Центральної Азії входить до числа світових лідерів в реформуванні вже шостий рік поспіль. При цьому активність реформ в регіоні все більше зміщується на Схід. Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» заявила один з авторів доповіді «Ведення бізнесу-2010» (Doing Business-2010) групи Світового банку Світлана Багаудінова.

За її словами, найбільш послідовними реформаторами сьогодні є Білорусь, Киргизстан, Македонія і Албанія, де реформи в кількох сферах проводяться вже третій рік поспіль. Прискорили темпи реформування також Таджикистан, Казахстан, Чорногорія і Молдова.

«Білорусь входить до числа найактивніших реформаторів у світі другий рік поспіль. Заснувавши єдине вікно з реєстрації підприємства, Мінськ реалізував одну з найяскравіших своїх реформ і посідає зараз за легкістю і простотою цієї процедури сьоме місце в загальносвітовому рейтингу (Україна — 134-е. — Ред.)», — відзначає експерт.

Подібні реформи, за її словами, пройшли в Киргизстані і Таджикистані.

Крім того, вона відзначає, що значна увага в Східноєвропейському і Центральноазіатському регіоні була приділена спрощенню і здешевленню отримання будівельних дозволів.

«Сформована ще за радянських часів складна і заплутана процедура після розпаду СРСР у багатьох країнах ще додатково ускладнилася. Щоб розв’язати цю проблему, у Киргизстані, наприклад, було створено єдине вікно з одержання будівельних дозволів, завдяки чому процедура погоджень скоротилася відразу на кілька тижнів. У Білорусі одержання цілої низки дозволів теж було об’єднано, що привело до значного зниження витрат часу», — пояснює вона.

Ще однією з найбільш популярних сфер реформування виявилося оподаткування: з червня 2008-го по травень 2009-го в країнах Східної Європи і Центральної Азії було реалізовано десять реформ, що відносяться до податкової сфери.

«Однією з головних причин таких високих показників у реформуванні є антикризові заходи, які здійснюють уряди більшості країн. Привертає до себе увагу те, що відбувається досить свідома підтримка саме дрібного і середнього підприємництва», — відзначила Багаудінова, коментуючи досягнення рекордного рівня реформ нормативно-правового регулювання бізнес-середовища в 2009 році.

Нагадаємо, що згідно даного дослідження, у сфері реформування спрощення і здешевлення отримання будівельних дозволів і оподаткування Україна опинилася в трійці тих, хто замикає загальносвітовий рейтинг, зайнявши 181-е місце (на 182-му — Росія, 183-му — Ерітрея).

Що ж до податкового тягаря, то важчим, ніж в Україні, він є у Венесуелі і в Білорусі. Водночас українським компаніям доводиться здійснювати 147 податкових платежів на рік (найгірший показник серед 183 країн), тоді як в Білорусі відповідні показники складають 107 платежів.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Чотири сходинки вгору і дванадцять втрачених місяців» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі