«Дайош СОТ!». Увесь листопад проходить у парламенті під цим гаслом

Поділитися
До активу українського парламенту на СОТівській ниві можна зарахувати ухвалені 1 листопада в ціло...

До активу українського парламенту на СОТівській ниві можна зарахувати ухвалені 1 листопада в цілому законопроекти народного депутата Сергія Осики про внесення змін до законів «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» та «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну». 9 листопада їх направлено на підпис президенту.

А от минулого вівторка український парламент вже традиційно лихоманило від комуністичного «Ні — СОТівській кабалі». Незважаючи на це, Верховна Рада ухвалила у першому читанні три законопроекти. Зокрема, підтверджено намір переглянути розміри вивізного мита: на відходи та брухт чорних металів — зменшивши ставку з 30 до 25 євро з 1 січня 2006 року, та до 18 євро — з 2007-го; на експорт живої худоби — зменшивши ставку наступного року з 75—50 до 30%.

З іншого боку, депутати навіть не включили до порядку денного проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України…» за №8322, в якому уряд об’єднав зміни одразу до шести законів, що раніше не були підтримані парламентом.

Не судилося стати законом і багатостраждальному проекту змін до банківського законодавства — щодо діяльності філій іноземних банків. Якщо за часів Кучми відповідний документ набрав 223 голоси, то минулого четверга — лише 184…

Втім, міністр економіки Арсеній Яценюк залишився задоволеним результатами голосування. Він заявив: «Переговорний процес складний тим, що ми обстоюємо внутрішні національні економічні інтереси. З урахуванням цього строки вступу до СОТ відповідним чином коригуватимуться. Якщо підпишемо до кінця поточного року (двосторонні протоколи з доступу до ринків товарів та послуг. — Ю.М.) на тих умовах, на яких ми пропонуємо, — значить, вступимо (до СОТ. — Ю.М.), якщо не підпишемо — ну що ж…»

У свою чергу, заступник міністра економіки Володимир Ігнащенко зазначив, що залишилося підписати протоколи з 10 країнами. Сім із них планується підписати у листопаді-грудні.

Очевидно, що цих досягнень недостатньо, аби на конференції в Гонконзі оголосили про вступ України до цієї організації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі