Данилишин: Незалежність НБУ не повинна бути самоціллю

Поділитися
Незалежність НБУ не повинна бути самоціллю, а наближення центробанку до виконавчої влади дозволи...

Незалежність НБУ не повинна бути самоціллю, а наближення центробанку до виконавчої влади дозволило б вести краще скоординовану монетарно-фіскальну політику, заявив у статті для «Дзеркала тижня» міністр економіки України Богдан Данилишин.

«Незалежність центрального банку не повинна бути самоціллю. Наближення його до виконавчої влади, за паралельного запровадження законодавчих інструментів протистояння політичному тиску, який може чинитися з метою досягнення короткострокових позитивних ефектів ціною відмови від довгострокових завдань цінової стабільності, видається більш ефективним, аніж повна ізольованість НБУ від економічної політики уряду», — вважає міністр економіки.

На думку Богдана Данилишина, ризики від посилення впливу уряду на НБУ можна компенсувати на законодавчому рівні.

«Ймовірні ризики, які супроводжують процес посилення впливу уряду на центральний банк, можна усунути завдяки запровадженню на законодавчому рівні низки рамкових умов такої співпраці, а також удосконалення механізмів контролю над діяльністю НБУ з боку ради НБУ», — певен Данилишин.

При тому він констатує, що тісна співпраця уряду і центробанку достатньо часто зустрічається у світовій практиці.

«У світовій практиці існує чимало прикладів тісної взаємодії уряду та центрального банку. Останній може самостійно розробляти та реалізовувати грошово-кредитну політику, може мати операційну незалежність при встановленні цілей грошово-кредитної політики урядом, а може взагалі бути ланкою єдиного державного фінансово-кредитного механізму», — констатував міністр.

За його словами, рівень незалежності НБУ на даний момент є надзвичайно високим.

«Такий рівень незалежності, який має український центральний банк, притаманний дуже обмеженій кількості цивілізованих країн. Передусім це США, Німеччина та Швейцарія», — заявив міністр.

Детальніше читайте в статті Богдана Данилишина «Уряд і Національний банк: у пошуках спільної стратегії» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі