Надто повільні темпи житлового будівництва є причиною афер на житловому ринку, вважає виконавчий секретар Будівельної палати України Василь Кравченко. «Нині навіть Київ не вийшов на обсяги, які ми мали у радянський час, — стверджує експерт, — Коли існує гострий дефіцит чогось, то афер не уникнути».
На думку Кравченка, ситуацію може змінити тільки держава, яка повинна забезпечити умови для збільшення потоку інвестицій в будівельну галузь. «Тут і податкові стимули, й субсидії, й класифікація потрібного Україні житла», — підкреслює він.
Виконавчий секретар Будівельної палати переконаний, що існує гостра необхідність в державному фінансуванні соціального житла. «Соціальне житло в усьому світі будується на гроші бюджету», — констатує Кравченко.
Водночас він застерігає приватних інвесторів від покупки житла безпосередньо у маловідомих будівельних компаній. «Проте ви маєте розуміти, хто такі будівельники. Це люди, які як завгодно можуть розпорядитися вашими грішми», — натякає Кравченко на можливі проблеми прямих інвестицій і рекомендує тим, хто бажає побудувати своє житло, звертатися до фондів фінансування будівництва.
Ще однією ризикованою схемою фінансування будівництва Кравченко вважає купівлю облігацій будівельних фірм. «Ви купуєте ці облігації і нібито маєте право на житло. Проте у вас при цьому немає жодних гарантій», — застерігає виконавчий секретар Будівельної палати.
Докладніше про ситуацію з будівництвом житла в Україні читайте у статті Інни Ведерникової «Країно, будуйся! Раз-два!..» у свіжому номері «ДТ».